mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KSSE: zainwestują 70 mln zł

KSSE: zainwestują 70 mln zł

Około 70 mln złotych zainwestują trzy firmy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W wyniku inwestycji firm: Caterpillar, Ergom i FPG powstanie prawie 300 nowych miejsc pracy.

KSSE: zainwestują 70 mln zł

Fabryka Plastików Gliwice zamierza rozbudować zakład i wyposażyć w maszyny i urządzenia do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Spółka zatrudni co najmniej 50 pracowników i zainwestuje co najmniej 16 mln zł.

Fabryka Plastików Gliwice specjalizuje się w produkcji z tworzyw sztucznych dla motoryzacji takich jak np. front endy, elementy układu chłodzenia silnika i klimatyzacji. Ponadto FPG wytwarza również części do telewizorów i drukarek. Firma może poszczycić się współpracą z: Valeo, Inter Magna, Faurecia, Bosch.

Zobacz galerię: Fabryka Plastików Gliwice

Z kolei spółka Ergom Poland w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej rozbuduje istniejący zakład inwestując co najmniej 30 mln zł i zatrudni co najmniej 50 osób. Dzięki nowemu projektowi spółka zwiększy dostawy gotowych produktów z tworzyw dla motoryzacji oraz rozwijającego się rynku AGD.

Inwestycje planuje także firma Caterpillar Poland z Sosnowca. Spółka na terenie swojej fabryki będzie realizowała projekt polegający na produkcji elementów stalowych do produkcji maszyn budowlanych. Przy realizacji inwestycji zatrudnienie znajdzie co najmniej 190 pracowników, a inwestycja wyniesie co najmniej 21 mln zł.

Przeczytaj także:

Nowe projekty Magneti Marelli (2007-01-08)

Dywizja PIM w Gliwicach (2006-07-28)

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic (2007-03-22)

 

 


 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic