mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > KSSE: zainwestują 70 mln zł

KSSE: zainwestują 70 mln zł

Około 70 mln złotych zainwestują trzy firmy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W wyniku inwestycji firm: Caterpillar, Ergom i FPG powstanie prawie 300 nowych miejsc pracy.

KSSE: zainwestują 70 mln zł

Fabryka Plastików Gliwice zamierza rozbudować zakład i wyposażyć w maszyny i urządzenia do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego. Spółka zatrudni co najmniej 50 pracowników i zainwestuje co najmniej 16 mln zł.

Fabryka Plastików Gliwice specjalizuje się w produkcji z tworzyw sztucznych dla motoryzacji takich jak np. front endy, elementy układu chłodzenia silnika i klimatyzacji. Ponadto FPG wytwarza również części do telewizorów i drukarek. Firma może poszczycić się współpracą z: Valeo, Inter Magna, Faurecia, Bosch.

Zobacz galerię: Fabryka Plastików Gliwice

Z kolei spółka Ergom Poland w podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej rozbuduje istniejący zakład inwestując co najmniej 30 mln zł i zatrudni co najmniej 50 osób. Dzięki nowemu projektowi spółka zwiększy dostawy gotowych produktów z tworzyw dla motoryzacji oraz rozwijającego się rynku AGD.

Inwestycje planuje także firma Caterpillar Poland z Sosnowca. Spółka na terenie swojej fabryki będzie realizowała projekt polegający na produkcji elementów stalowych do produkcji maszyn budowlanych. Przy realizacji inwestycji zatrudnienie znajdzie co najmniej 190 pracowników, a inwestycja wyniesie co najmniej 21 mln zł.

Przeczytaj także:

Nowe projekty Magneti Marelli (2007-01-08)

Dywizja PIM w Gliwicach (2006-07-28)

Co drugi silnik Diesla z filtrem z Gliwic (2007-03-22)

 

 


 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.