mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz: "Będę prostował prawą nogę"

Kajetanowicz: "Będę prostował prawą nogę"

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran z LOTOS Dynamic Rally Team już w najbliższy weekend staną do rywalizacji w ostatniej, decydującej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011. Liderzy klasyfikacji generalnej polskiego czempionatu wystartują w Rajdzie Koszyc rozgrywanym na Słowacji z czwartym numerem startowym. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Kajetanowicz i Baran właśnie w tym rajdzie, na jedną rundę przed końcem sezonu, wywalczyli tytuł mistrza Polski.

Kajetanowicz:
Kajetan Kajetanowicz: - Gdy osiem miesięcy temu rozpoczynaliśmy sezon, nie spodziewałem się, że tak szybko ten czas nam upłynie. Druga połowa sezonu jest bardzo napięta, praktycznie co chwilę wyruszaliśmy na kolejną rundę. Przed nami ostatni rajd w tegorocznym kalendarzu mistrzostw Polski, choć rozgrywany na Słowacji. Wspólnie z całym zespołem jesteśmy mocno zmotywowani. Lista zgłoszeń jest bardzo bogata, swój udział zapowiedziało wielu zagranicznych zawodników. Z pewnością rywalizacja będzie niezwykła, tym bardziej, że trasy Rajdu Koszyc są wymagające i charakteryzujące się dużą liczbą długich zakrętów. W zeszłym roku, szczególnie w mokrych od deszczu miejscach, zmienna przyczepność nawierzchni była niełatwa do „czytania”. Jeśli sytuacja pogodowa w tym roku będzie podobna, istotna będzie kwestia doboru opon. Zatem ja obiecuję prostować prawą nogę, a Wy trzymajcie kciuki!

Jarek Baran: - Po raz drugi będziemy się ścigać na drogach w okolicach Koszyc. Co prawda część trasy uległa zmianie, ale bez wątpienia wiemy, jaka jest ogólna charakterystyka słowackich odcinków. Tam gdzie zmian nie ma, wykorzystamy doświadczenia z roku ubiegłego.
Tematy w artykule: Kajetan Kajetanowicz Rajd Koszyc

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Rekordowa lista zgłoszeń na

Rekordowa lista zgłoszeń na "Polaku"

Aktualności 2013-09-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.