mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz: "Złapać wiatr w żagle"

Kajetanowicz: "Złapać wiatr w żagle"

Rajd Polski – w tym roku zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – to bez wątpienia najbardziej prestiżowy rajd w Polsce, a jednocześnie –  zaraz po Monte Carlo – najstarszy na świecie. Już za kilka dni do rywalizacji w tegorocznej, 68. edycji imprezy, staną jej triumfatorzy z 2010 roku - Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.

Kajetanowicz:
Reprezentanci LOTOS Dynamic Rally Team w najbliższy weekend zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z Europy i Polski na niezwykle wymagających, szutrowych odcinkach w okolicach Mikołajek. Mistrzowie Polski ruszają w swego rodzaju rejs po mazurskich trasach. "Mazury to raj dla żeglarzy. Myślę, że my także szybko złapiemy „wiatr w żagle" i ruszymy na niezwykle urocze, długie, szybkie i wąskie odcinki specjalne, po których auto niemal płynie" - mówi przed startem jeden z faworytów do zwycięstwa w tym roku, Kajetan Kajetanowicz. "Chcąc wygrać Rajd Polski nie można popełnić błędu. Pokonując w bardzo szybkim tempie odcinki trzeba być mocno skoncentrowanym i precyzyjnym, by nie stracić właściwego toru jazdy. To jedyny szutrowy rajd w sezonie, a jak wiemy nawierzchnia ta dostarcza zarówno startującym, jak i kibicom bardzo dużo frajdy. Duże są również hopy, na których przez chwilę mamy okazję zapomnieć o grawitacji. Zrobimy wszystko, aby okazały puchar za zwycięstwo w Rajdzie Polski pozostał w rękach  Polaków" - dodaje popularny "Kajto".

"Trasa tegorocznego rajdu w znacznej części pozostała niezmieniona i możemy skorzystać ze sprawdzonych notatek" - mówi z kolei doświadczony pilot Kajetanowicza, Jarek Baran. "Przy dwóch przejazdach zapoznawczych to spory plus, bo perfekcyjny opis na takim rajdzie jest bardzo ważny. Polski to również najdłuższa runda w tegorocznych Mistrzostwach Polski, więc czekają nas dwa pełne dni i jazda „na sto procent”. Jak wszyscy w zespole Lotos Dynamic nie mogę się doczekać startu pierwszego odcinka" - kończy krakowianin.
Tematy w artykule: Rajd Polski Kajetan Kajetanowicz

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.