Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz: "Złapać wiatr w żagle"

Kajetanowicz: "Złapać wiatr w żagle"

Rajd Polski – w tym roku zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – to bez wątpienia najbardziej prestiżowy rajd w Polsce, a jednocześnie –  zaraz po Monte Carlo – najstarszy na świecie. Już za kilka dni do rywalizacji w tegorocznej, 68. edycji imprezy, staną jej triumfatorzy z 2010 roku - Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.

Kajetanowicz:
Reprezentanci LOTOS Dynamic Rally Team w najbliższy weekend zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z Europy i Polski na niezwykle wymagających, szutrowych odcinkach w okolicach Mikołajek. Mistrzowie Polski ruszają w swego rodzaju rejs po mazurskich trasach. "Mazury to raj dla żeglarzy. Myślę, że my także szybko złapiemy „wiatr w żagle" i ruszymy na niezwykle urocze, długie, szybkie i wąskie odcinki specjalne, po których auto niemal płynie" - mówi przed startem jeden z faworytów do zwycięstwa w tym roku, Kajetan Kajetanowicz. "Chcąc wygrać Rajd Polski nie można popełnić błędu. Pokonując w bardzo szybkim tempie odcinki trzeba być mocno skoncentrowanym i precyzyjnym, by nie stracić właściwego toru jazdy. To jedyny szutrowy rajd w sezonie, a jak wiemy nawierzchnia ta dostarcza zarówno startującym, jak i kibicom bardzo dużo frajdy. Duże są również hopy, na których przez chwilę mamy okazję zapomnieć o grawitacji. Zrobimy wszystko, aby okazały puchar za zwycięstwo w Rajdzie Polski pozostał w rękach  Polaków" - dodaje popularny "Kajto".

"Trasa tegorocznego rajdu w znacznej części pozostała niezmieniona i możemy skorzystać ze sprawdzonych notatek" - mówi z kolei doświadczony pilot Kajetanowicza, Jarek Baran. "Przy dwóch przejazdach zapoznawczych to spory plus, bo perfekcyjny opis na takim rajdzie jest bardzo ważny. Polski to również najdłuższa runda w tegorocznych Mistrzostwach Polski, więc czekają nas dwa pełne dni i jazda „na sto procent”. Jak wszyscy w zespole Lotos Dynamic nie mogę się doczekać startu pierwszego odcinka" - kończy krakowianin.
Tematy w artykule: Rajd Polski Kajetan Kajetanowicz

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.