mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz przed Rajdem Dolnośląskim

Kajetanowicz przed Rajdem Dolnośląskim

Rajd Dolnośląski to jeden z klasyków w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Przez ostatnie trzy lata impreza kończyła sezon krajowych rozgrywek. Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran - reprezentanci LOTOS Dynamic Rally Team już szykują się do startu w piątej rundzie polskiego czempionatu.

Kajetanowicz przed Rajdem Dolnośląskim
Mistrzowi Polski Rajd Dolnośląski kojarzy się bardzo miło – trzy lata temu punkty zdobyte w Kłodzku pozwoliły Kajetanowi zdobyć tytuł wicemistrza Polski. W Rajdzie Dolnośląskim 2009 z Jarkiem Baranem odnieśli pierwsze wspólne zwycięstwo w rundzie RSMP. W ubiegłym sezonie wystartowali w Kłodzku już jako mistrzowie Polski - wcześniej zdobyte punkty gwarantowały Kajetanowi i Jarkowi mistrzowski tytuł bez względu na wynik w ostatniej rundzie. Mimo to nie odpuścili i byli najszybszą polską załogą. W tym roku Rajd Dolnośląski rozegrany zostanie wcześniej, bo w pierwszy weekend września, więc Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran staną do rywalizacji w Kłodzku już w najbliższy piątek.

Kajetan Kajetanowicz: - Jesteśmy już w Polanicy Zdroju i przygotowujemy się do rajdu. Zbieramy siły na czekające nas wyzwania, podobnie jak uczniowie, którzy już w czwartek rozpoczną swoje szkolne zmagania. Wszystkim życzę sukcesów w nauce, a rodzicom samych pochwał i tylko miłych informacji na wywiadówkach. Przed każdym rajdem jest jak przed trudną klasówką – jesteśmy przygotowani, ale dreszcze po plecach biegną, szczególnie przed tak wymagającą rundą jak Rajd Dolnośląski. Tutaj nie można sobie pozwolić nawet na chwilę dekoncentracji. Podczas innych rajdów, w których mamy partie zakrętów przechodzących jeden w drugi, możemy poświęcić pierwszy, pojechać inną linią niż nakazuje teoria i dzięki temu możemy wyjść szybciej z całej sekcji. Odcinki specjalne w okolicach Kłodzka charakteryzują się tym, że wiele zakrętów łączy długie proste i trzeba każdy z nich przejechać optymalnym torem i tempem, aby nie stracić szybkości. Dlatego tak ważne jest szanowanie prędkości w wielu zakrętach. Mam nadzieję, że po szczęśliwie rozpoczętym roku szkolnym uczniowie, rodzice i nauczyciele znajdą czas na kibicowanie nam przy oesach Rajdu Dolnośląskiego.

Jarek Baran: - Jednym zdaniem: Rajd Dolnośląski to szybkie tempo, wybijający asfalt i setki drzew wzdłuż drogi. Zabawa zacznie się w piątek od doskonale znanego wszystkim odcinka testowego i wieczornej próby na ulicach Kłodzka. W sobotę czeka na nas Spalona i Międzylesie. To dwa tradycyjne odcinki w Górach Bystrzyckich, bez których trudno wyobrazić sobie Rajd Dolnośląski. Trzecia próba to skomponowany na nowo odcinek przez Gorzanów i Starą Łomnicę. Dla starszych zawodników jego fragmenty też nie powinny stanowić tajemnicy, co nie oznacza, że ta próba jest łatwa. Niedzielne ściganie odbędzie się bliżej Kłodzka.  Zaczniemy od entuzjastycznie przez zawodników przyjętej w roku ubiegłym próby Kolonia Gaj – moim zdaniem to najpiękniejszy oes rajdu. Odcinek z Opolnicy do Młynowa to konfiguracja z zimowych edycji rajdu wzbogacona o końcowy fragment znany z lat ubiegłych. Ostatni odcinek pętli z Wambierzyc do Radkowa, to też nowość - jedzie po raz pierwszy w tym kierunku. Na start i metę zapraszamy na piękny kłodzki Rynek.

Podobne wiadomości:

Rekordowa lista zgłoszeń na

Rekordowa lista zgłoszeń na "Polaku"

Aktualności 2013-09-10

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

Aktualności 2013-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.