mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz rozstaje się z Subaru Poland Rally Team

Kajetanowicz rozstaje się z Subaru Poland Rally Team

Rok 2010 dla Subaru Poland Rally Team to sezon pełen wspaniałych chwil, przypieczętowany ogromnym sukcesem. Po zdobytym tytule Mistrza Polski Kajetan Kajetanowicz oraz SPRT postanowili zakończyć współpracę. Jego miejsce zajmie 21-letni Wojciech Chuchała.

Kajetanowicz rozstaje się z Subaru Poland Rally Team
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zdobyli tytuły Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej RSMP oraz w grupie N, a cały zespół SPRT triumfował w klasyfikacji sponsorskiej. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu cel, o którym każdy w team'ie marzył rozpoczynając współpracę, został osiągnięty. Przyszedł czas na realizacje kolejnych planów zarówno zawodników, jak i zespołu, dlatego podjęta została decyzja o rozstaniu Subaru Poland Rally Team z Kajetanem Kajetanowiczem z końcem bieżącego roku.

Kajetan Kajetanowicz - W przyszłym sezonie do rywalizacji w obronie mistrzowskiego tytułu stanę N-grupowym samochodem i prawdopodobnie będzie to Subaru. Dobrą wiadomością jest fakt, że pozostają z nami moi dotychczasowi Partnerzy. Cieszę się, że nadal będę współpracował z Jarkiem Baranem – jednym z najbardziej doświadczonych polskich pilotów. Myśl o walce w rajdach, o frajdzie z jazdy oraz o moich kibicach dodaje mi sił do stawienia czoła nowym wyzwaniom.

Witold Rogalski – Gdy dwa lata temu zaproponowaliśmy Kajetanowi reprezentowanie Subaru Poland Rally Team celem było oczywiście osiąganie jak najlepszych wyników, ale także, a może przede wszystkim, jego rozwój sportowy jako kierowcy rajdowego. Osiągnięte sukcesy formalne - tytuły mistrzowskie – ale także te nieformalne, dostrzegane tylko przez specjalistów i fanów tego sportu – czasy osiągane na odcinkach specjalnych -  dowodzą, że obydwa cele zostały w pełni zrealizowane. Doszliśmy do punktu, w którym SPRT swymi strukturami i wsparciem technicznym, logistycznym i know-how nie jest już w stanie więcej przekazać tak dojrzałemu kierowcy, jakim stał się Kajetan w międzyczasie. Ponieważ także od strony budżetowej nie ma zagrożenia dla jego startów w RSMP postanowiliśmy dać szansę kolejnemu młodemu kierowcy, który bez naszego wsparcia prawdopodobnie nie mógłby pokonać kolejnego progu kariery sportowej. SPRT będzie więc w roku 2011 reprezentowane przez 21-letniego Wojtka Chuchałę – zdobywcę tegorocznego  Rajdowego Pucharu Polski. W tym miejscu w imieniu własnym oraz wszystkich członków Zespołu chciałbym bardzo serdecznie podziękować Partnerom SPRT za znakomity sezon 2010, za stały doping, dodawanie animuszu w trudnych chwilach i wspólną radość z sukcesów. Wszyscy z uwagą będziemy śledzili dalsze poczynania Kajetana i trzymali kciuki za jego przyszłe sukcesy.

Czytaj wywiad z Kajetanem Kajetanowiczem >>>
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Kajetan Kajetanowicz

Podobne wiadomości:

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~chrupek 2010-12-29

Uważam, że świetny pomysł. Kajto w SPRT uzyskał wszystko, co było do osiągnięcia. Teraz powinien dać kolejny krok w swoim rozwoju, może stratować gdzieś w Europie. A wzięcie pod swoje skrzydła młodego, uzdolnionego zawodnika to super pomysł. Gdyby więcej sponsorów szło tym tokiem rozumowania, to o rozwój rajdów w Polsce moglibyśmy być spokojni. Przez trzy lata ma szanse rozwinąć się i zacząć odnosić sukcesy. Należałoby polecić takie podejście za wzór sponsorom w innych dyscyplinach sportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.