mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, jadący Subaru Impreza R4, zostali triumfatorami 40. Rajdu Świdnickiego KRAUSE, 2 rundy Platinum RSMP 2012. Załoga była najlepsza także w klasyfikacji drugiego etapu, choć przez długi czas liderami rajdu byli Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim.

Dwukrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran byli najszybszą załogą na trasie 40. Rajdu Świdnickiego-Krause. Wygrali prawie wszystkie, bo aż 11 z 13 niezwykle wymagających odcinków specjalnych, dostarczając kibicom niesamowitych wrażeń, a od początku sezonu ich skuteczność w wygranych odcinkach sięga niemal 90%. Dla Kajetana było to trzecie zwycięstwo w Świdnicy, na tych trasach. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team triumfowała także w klasyfikacji drugiego dnia. Niepokonani od początku sezonu, z 87 punktami na koncie, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran są zdecydowanymi liderami klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kajetan Kajetanowicz: - Zapowiadałem, że pojadę zuchwale i tak właśnie zrobiłem. Mieliśmy trochę szczęścia, trochę pecha, ale właśnie ta nieprzewidywalność rajdów jest piękna. Pięć lat temu wygrałem tutaj swój pierwszy rajd w klasyfikacji generalnej i właśnie dziś, w Świdnicy, zwyciężyłem po raz trzeci w tej rundzie. Było super! Jestem wykończony, ale bardzo szczęśliwy. Po takich przygodach każdy by był. Od początku deklarowałem walkę o zwycięstwo i dokonaliśmy tego. Dzięki tak pojechanym rajdom jestem bliżej spełnienia swoich marzeń. Dziękuję i gratuluję całemu zespołowi i każdemu z osobna. Fantastycznie jest patrzeć jak pracują, jak kochają to, co robią i spisują się znakomicie.

O dużym pechu może mówić załoga startująca pod egidą Peugeota - Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski. Zawodnicy zasiadający w modelu 207 S2000 tryumfowali po pierwszym etapie rajdu w klasyfikacji generalnej. Dzięki błędom Kajetanowicza pierwszego dnia, jak i przebitej oponie podczas drugiego etapu, rzeszowianin miał do 10 OS'u komfortową przewagę nad aktualnym Mistrzem Polski. Niestety awaria silnika wykluczyła Grzyba z dalszej walki.

Na drugiej pozycji finiszowali zatem bracia Michał i Grzegorz Bębenek (Peugeot 207 S 2000). Najniższy stopień podium zajęli Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Peugeot 207 S2000). Czwarte miejsce, najlepsze w karierze, zdobyła załoga Łukasz Habaj/Piotr Woś (Mitsubishi Lancer Evo IX). Ta załoga wygrała też zmagania w klasie 3, czyli do zeszłego roku popularnej "N-ce"

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Subaru Impreza R4) na ostatnim odcinku wywalczyli piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ustąpili im Mariusz Małyszczycki i Jacek Rathe (Mitsubishi Lancer Evo IX).

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi nadal Kajetanowicz, który na koncie ma już 87 punktów. Drugie miejsce to Michał Bębenek z dorobkiem 54 oczek, a trzecie ex equo to Maciej Rzeźnik i Tomasz Kuchar - po 48.

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Karkonoski, który wystartuje już za miesiąc na malowniczych trasach położonych wokół Śnieżki.