Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, jadący Subaru Impreza R4, zostali triumfatorami 40. Rajdu Świdnickiego KRAUSE, 2 rundy Platinum RSMP 2012. Załoga była najlepsza także w klasyfikacji drugiego etapu, choć przez długi czas liderami rajdu byli Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim.

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy
Dwukrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran byli najszybszą załogą na trasie 40. Rajdu Świdnickiego-Krause. Wygrali prawie wszystkie, bo aż 11 z 13 niezwykle wymagających odcinków specjalnych, dostarczając kibicom niesamowitych wrażeń, a od początku sezonu ich skuteczność w wygranych odcinkach sięga niemal 90%. Dla Kajetana było to trzecie zwycięstwo w Świdnicy, na tych trasach. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team triumfowała także w klasyfikacji drugiego dnia. Niepokonani od początku sezonu, z 87 punktami na koncie, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran są zdecydowanymi liderami klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Kajetan Kajetanowicz: - Zapowiadałem, że pojadę zuchwale i tak właśnie zrobiłem. Mieliśmy trochę szczęścia, trochę pecha, ale właśnie ta nieprzewidywalność rajdów jest piękna. Pięć lat temu wygrałem tutaj swój pierwszy rajd w klasyfikacji generalnej i właśnie dziś, w Świdnicy, zwyciężyłem po raz trzeci w tej rundzie. Było super! Jestem wykończony, ale bardzo szczęśliwy. Po takich przygodach każdy by był. Od początku deklarowałem walkę o zwycięstwo i dokonaliśmy tego. Dzięki tak pojechanym rajdom jestem bliżej spełnienia swoich marzeń. Dziękuję i gratuluję całemu zespołowi i każdemu z osobna. Fantastycznie jest patrzeć jak pracują, jak kochają to, co robią i spisują się znakomicie.

O dużym pechu może mówić załoga startująca pod egidą Peugeota - Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski. Zawodnicy zasiadający w modelu 207 S2000 tryumfowali po pierwszym etapie rajdu w klasyfikacji generalnej. Dzięki błędom Kajetanowicza pierwszego dnia, jak i przebitej oponie podczas drugiego etapu, rzeszowianin miał do 10 OS'u komfortową przewagę nad aktualnym Mistrzem Polski. Niestety awaria silnika wykluczyła Grzyba z dalszej walki.

Na drugiej pozycji finiszowali zatem bracia Michał i Grzegorz Bębenek (Peugeot 207 S 2000). Najniższy stopień podium zajęli Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Peugeot 207 S2000). Czwarte miejsce, najlepsze w karierze, zdobyła załoga Łukasz Habaj/Piotr Woś (Mitsubishi Lancer Evo IX). Ta załoga wygrała też zmagania w klasie 3, czyli do zeszłego roku popularnej "N-ce"

Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Subaru Impreza R4) na ostatnim odcinku wywalczyli piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ustąpili im Mariusz Małyszczycki i Jacek Rathe (Mitsubishi Lancer Evo IX).

W klasyfikacji generalnej mistrzostw prowadzi nadal Kajetanowicz, który na koncie ma już 87 punktów. Drugie miejsce to Michał Bębenek z dorobkiem 54 oczek, a trzecie ex equo to Maciej Rzeźnik i Tomasz Kuchar - po 48.

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Karkonoski, który wystartuje już za miesiąc na malowniczych trasach położonych wokół Śnieżki.

Wyniki 40. Rajdu Świdnickiego-Krause

1    Kajetan Kajetanowicz - Subaru Impreza  1:37;57,4
2    Michał Bębenek - Peugeot 207 S2000          +36,1
3    Maciej Rzeźnik - Peugeot 207 S2000        +1:21,4
4    Łukasz Habaj - Mitsubishi Evo IX               +1:54,7
5    Tomasz Kuchar - Subaru Impreza               +2:23,1
6    Mariusz Małyszczycki - Mitsubishi Evo IX +2:34,6
7    Jarosław Kołtun - Ford Fiesta S2000         +3:39,5
8    Jan Chmielewski - Citroen DS3 R3             +4:36,9
9    Mariusz Stec - Mitsubishi Lancer Evo IX   +5:21,1
10  Mariusz Nowocień - Mitsubishi Evo X         +5:59,7

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Subaru WRX S4 tS - tylko dla Japonii

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.