mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kamień milowy Nissana

Kamień milowy Nissana

Nissan Motor Company ogłosił wczoraj, że od początku istnienia firmy wyprodukowanych zostało już 100 milionów samochodów. Ponad trzy czwarte tych pojazdów zostało złożonych w Japonii, natomiast pozostałe 25 milionów w innych fabrykach umiejscowionych na całym świecie.

Kamień milowy Nissana

Tideo Takahashi, wiceprezes ds. produkcji Nissana podczas przemówienia podziękował wszystkim pracownikom oraz przede wszystkim klientom, bez których osiągnięcie takiego sukcesu nie byłoby możliwe. Dodał następnie, iż firma zamierza poczynić niezbędne ulepszenia dotyczące jakości oraz produktywności, a także postara się zmniejszyć czas oczekiwania na produkowane pojazdy, by w jak najszybszym czasie osiągnąć kolejne sto milionów sprzedanych samochodów.

Dowiedz się więcej na temat marki Nissan

Osiągnięcie tego celu na pewno zajmie producentowi trochę czasu, jednakże nie będzie to trwało 73 lata, jak to miało miejsce do tej pory. Od założenia firmy w 1933 roku, trzeba było czekać aż do 1962 roku, żeby firma osiągnęła pierwszy milion wyprodukowanych samochodów. Następnie minęło zaledwie siedem lat, żeby wynik ten osiągnął pięć milionów egzemplarzy. W 1988 roku na firmowym liczniku wybiła liczba 50 milionów sztuk samochodów. Wtedy też produkcja ustabilizowała się, wynosząc 2,5 miliona egzemplarzy rocznie.

Nissan powstał w grudniu 1933 r. pod firmą Jidosha-Seizo Co., Ltd. (Automobile Manufacturing Co., Ltd) po przejęciu przedsiębiorstwa produkcji niewielkich samochodów osobowych Datsun od Tobata Casting, Co., Ltd. Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez Nissana pod marką Jidosha-Seizo był Datsun typu 12. W następnym roku nazwa firmy została zmieniona na Nissan Motor Co., Ltd.

W 1935 r., Nissan rozpoczął produkcję w swojej fabryce w Jokohamie, pierwszej w Japonii fabryce wytwarzającej samochody na masową skalę, obejmując tym samym pozycję lidera raczkującego jeszcze japońskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Nissan zapoczątkował produkcję pojazdów za granicą w 1959 r. na Tajwanie. W 1966 r. spółka rozpoczęła produkcję w Meksyku, po czym w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii w 1983 r., w Wielkiej Brytanii w 1986 r. oraz w Chinach w 1995 r.

Czytaj także:

Wagoner chce być nadal szefem (2006-07-20)

90 dni próby fuzji GM z Renault-Nissan (2006-07-17)

Światowy model Nissana (2006-07-10)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

~jerry 2006-07-31

no neźle, nieźle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross