mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kamień węgielny pod Dolnośląski Park Innowacji i Nauki

Kamień węgielny pod Dolnośląski Park Innowacji i Nauki

23 października 2012 nastąpiło symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod fundamenty Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki z Parkiem Technologicznym, Inkubatorem Technologicznym, Inkubatorem Przedsiębiorczości, Halą Warsztatową i Salonem Wystawienniczym. Powstanie parku ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska.

Na uzyskanej od WSSE 3,5-hektarowej działce, która mieści się przy ulicy Kwiatkowskiego we Wrocławiu powstaną obiekty wystawiennicze, laboratoria warsztaty, a zatrudnienie w nich znajdzie ok. 150 osób. W mosiężnej, częściowo zamurowanej kapsule czasu umieszczono m.in. projekt Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020. Kładzie on nacisk na konieczność tworzenia sprzyjającej atmosfery i przyjaznego środowiska dla inwestorów, naukowców. I to właśnie Dolnośląski Park Innowacji i Nauki – inwestycja warta prawie 19 milionów złotych pozwoli na realizację w/w celów. Na dzień dzisiejszy Park może pochwalić się takimi osiągnięciami jak pozyskanie około 9 mln zł na różnorodne projekty oraz współpracą z ponad 70 firmami, ośrodkami naukowymi, instytucjami w kraju i za granicą.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii Parku będzie jego otwarcie, które jest datowane na trzeci kwartał 2013.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.