mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kamień węgielny pod nową inwestycję Synthosu

Kamień węgielny pod nową inwestycję Synthosu

Oświęcimska firma Synthos – czołowy producent surowców chemicznych w Polsce i Europie – rozpoczyna budowę linii produkcyjnej kauczuków do opon z lepszą przyczepnością i zmniejszających zużycie paliwa.

Kamień węgielny pod nową inwestycję Synthosu
Całkowity koszt nowej inwestycji Syntyhosu,  czyli budowa instalacji do produkcji kauczuków styrenowo – butadienowych (SSBR) ma wynieść ok. 568 mln zł, z czego prawie 147 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych. Inwestycja ma zostać uruchomiona w połowie 2015 i ma doprowadzić do utworzenia 162 nowych miejsc pracy, w tym co najmniej 11 w działalności badawczo-rozwojowej. Innowacyjna technologia produkcji kauczuków SSBR oparta będzie na licencji Goodyear.

Grupa Kapitałowa Synthos jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. Zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Przedsiębiorstwo jest spółką giełdową notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, wchodzi w skład 20 największych spółek giełdowych, a jego wartość rynkowa to prawie 7,4 mld zł.
Tematy w artykule: dostawcy produkcja opon

Podobne wiadomości:

Coraz więcej opon z Polski

Coraz więcej opon z Polski

Aktualności 2014-10-22

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.