mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kampania w FIA: Oskarżenia i insynuacje

Kampania w FIA: Oskarżenia i insynuacje

Ari Vatanen i Jean Todt zamierzają w październiku ubiegać się o fotel prezydenta FIA. Kampania zaczyna się od oskarżeń i insynuacji.

Kampania w FIA: Oskarżenia i insynuacje
Wojnę słowną zaczął Ari Vatanen. - Znaczna większość ludzi ma dość aktualnego stanu rzeczy. FIA jest w złej kondycji - zaczął 57-letni Fin, były kierowca rajdowy i eurodeputowany. Później skoncentrował się już na bezpośrednich atakach. - Jean Todt lata prywatnym samolotem ze swoją dziewczyną, podobno jako przedstawiciel FIA, po różnych częściach świata - zainsynuował Ari Vatanen. - Właściwie to aktualnie Todt prowadzi kampanię w całości finansowaną przez FIA - dodał.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jean Todt był zdziwiony, że Vatanen odnosi się do kampanii, której on i jego partnerka Michelle Yeoh są ambasadorami. - Ari Vatanen jako powiernik FIA nie powinien dyskredytować efektów kampanii i pracy Michelle - powiedział przedstawiciel Todta gazecie „Daily Telegraph". Przy okazji zaprzeczono także, że Jean Todt i Michelle Yeoh udali się do Afryki na koszt FIA.

Ari Vatanen postrzegany jest jako przedstawiciel zespołów zrzeszonych w FOTA, ale to nie zespoły Formuły 1 będą wybierać prezesa. Dlatego Vatanen już rozpoczął podróż po świecie, żeby przekonać głosujących do swojej kandydatury. Jean Todt ma natomiast bardzo silną rekomendację. Na swojego następcę wskazał go Max Mosley, który wciąż cieszy się dużym poparciem członków FIA.
Tematy w artykule: FIA Ari Vatanen Jean Todt

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.