mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kanada: Kara za duże silniki

Kanada: Kara za duże silniki

Rząd w Kanadzie w trosce o ochronę środowiska wypowiada wojnę wszystkim właścicielom aut osobowych z dużym spalaniem. Przy nabywaniu takiego samochodu na kupującego zostanie nałożony dodatkowy podatek karny.

Kanada: Kara za duże silniki
Ustawa przygotowywana przez kanadyjskie władze nakładać będzie na kierowców karę w wysokości 2 600 w przypadku których stwierdzone zostanie posiadanie pojazdu, którego średnie spalanie paliwa na 100 kilometrów będzie większe niż 16 litrów. Nowy przepis godzić będzie zatem głównie w posiadaczy dużych limuzyn, pick-upów i SUV-ów.

Jednocześnie w przypadku zakupu ekonomicznych modeli, których średnie spalanie nie przekracza 6,5 l. na 100 km, nabywca zostanie wsparty premią wynoszącą 1 300 euro.

Nowa ustawa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez parlament. Największa krytyka dla tych rozwiązań pochodzi naturalnie od producentów ze Stanów Zjednoczonych, którzy tym samym obawiają się poważnych strat na jednym z ich ważniejszych rynków zbytu.

Komentuj:

~PB 2007-03-23

Franek, masz 100% racji, ale co z tego - tak jest modnie i postępowo.

~franek 2007-03-23

Kanada to francusko-socjalistyczny Klon ,więc nie dziwne ,że tam tak będzie . Tylko chciałbym jedno zauważyć ,że duży silnik nie znaczy większe spalanie ,gdyż miałem np. HR-V 1.6 ,które paliło tyle co BMW 330i przy takim samym stylu jazdy ,czyli 10 l . Mniejszy silnik potrzebuje wyższych obrotów ,żeby się rozbujać ,ale są wyjątki np. mały silnik plus turbo . Tylko co z silnikami typu twin turbo np. BMW 335i ,które pali tyle co jakaś sportowa Honda Civic 1.8 ?

~klon 2007-03-22

A od kiedy w Canadzie środkami płatniczymi jest euro?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando