mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kanadyjska inwestycja w KSSE

Kanadyjska inwestycja w KSSE

Kanadyjski inwestor, firma Macro Molds wybuduje za ponad 19 mln zł fabrykę form wtryskowych do gumy i tworzyw sztucznych oraz maszyn do obróbki tych materiałów. Zakład zlokalizowany będzie na terenie Katowickiej SSE.

W środę, 13 lipca, Katowicka SSE pozyskała kanadyjskiego producenta, spółkę Macro Molds Polska. Firma zainwestuje w Podstrefie Tyskiej, zatrudniając docelowo około 120 osób. Kanadyjska spółka będzie zaopatrywać klientów z branży motoryzacyjnej oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Zakład rozpocznie działalność w przyszłym roku a nakłady inwestycyjne oraz liczba miejsc pracy mogą przewyższyć deklarowane. Inwestorzy rozpoczynający działalność w strefach ekonomicznych deklarują m.in. minimalne nakłady jakie zostaną wydatkowane w związku z rozpoczynaną działalnością. Niejednokrotnie w trakcie zaawansowanego rozwoju inwestycji liczby te są wielokrotnie wyższe a co za tym idzie rośnie zatrudnienie przy realizowanym projekcie.
 
 Od początku 2005 roku, wraz z firmą Macro Molds, na rozpoczęcie działalności w Katowickiej SSE zdecydowało się już dwunastu inwestorów, którzy zainwestują łącznie około 520 mln zł i utworzą ponad 2 tys. miejsc pracy.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które wyniosły tu ponad 7 mld zł. W strefie powstanie ponad 21 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie jest ich ok. 18 tys. Licząca ok. 1,2 tys. hektarów strefa jest zapełniona w ponad połowie.


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.