mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kanadyjska inwestycja w KSSE

Kanadyjska inwestycja w KSSE

Kanadyjski inwestor, firma Macro Molds wybuduje za ponad 19 mln zł fabrykę form wtryskowych do gumy i tworzyw sztucznych oraz maszyn do obróbki tych materiałów. Zakład zlokalizowany będzie na terenie Katowickiej SSE.

W środę, 13 lipca, Katowicka SSE pozyskała kanadyjskiego producenta, spółkę Macro Molds Polska. Firma zainwestuje w Podstrefie Tyskiej, zatrudniając docelowo około 120 osób. Kanadyjska spółka będzie zaopatrywać klientów z branży motoryzacyjnej oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Zakład rozpocznie działalność w przyszłym roku a nakłady inwestycyjne oraz liczba miejsc pracy mogą przewyższyć deklarowane. Inwestorzy rozpoczynający działalność w strefach ekonomicznych deklarują m.in. minimalne nakłady jakie zostaną wydatkowane w związku z rozpoczynaną działalnością. Niejednokrotnie w trakcie zaawansowanego rozwoju inwestycji liczby te są wielokrotnie wyższe a co za tym idzie rośnie zatrudnienie przy realizowanym projekcie.
 
 Od początku 2005 roku, wraz z firmą Macro Molds, na rozpoczęcie działalności w Katowickiej SSE zdecydowało się już dwunastu inwestorów, którzy zainwestują łącznie około 520 mln zł i utworzą ponad 2 tys. miejsc pracy.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które wyniosły tu ponad 7 mld zł. W strefie powstanie ponad 21 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie jest ich ok. 18 tys. Licząca ok. 1,2 tys. hektarów strefa jest zapełniona w ponad połowie.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.