mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kanadyjska inwestycja w KSSE

Kanadyjska inwestycja w KSSE

Kanadyjski inwestor, firma Macro Molds wybuduje za ponad 19 mln zł fabrykę form wtryskowych do gumy i tworzyw sztucznych oraz maszyn do obróbki tych materiałów. Zakład zlokalizowany będzie na terenie Katowickiej SSE.

W środę, 13 lipca, Katowicka SSE pozyskała kanadyjskiego producenta, spółkę Macro Molds Polska. Firma zainwestuje w Podstrefie Tyskiej, zatrudniając docelowo około 120 osób. Kanadyjska spółka będzie zaopatrywać klientów z branży motoryzacyjnej oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Zakład rozpocznie działalność w przyszłym roku a nakłady inwestycyjne oraz liczba miejsc pracy mogą przewyższyć deklarowane. Inwestorzy rozpoczynający działalność w strefach ekonomicznych deklarują m.in. minimalne nakłady jakie zostaną wydatkowane w związku z rozpoczynaną działalnością. Niejednokrotnie w trakcie zaawansowanego rozwoju inwestycji liczby te są wielokrotnie wyższe a co za tym idzie rośnie zatrudnienie przy realizowanym projekcie.
 
 Od początku 2005 roku, wraz z firmą Macro Molds, na rozpoczęcie działalności w Katowickiej SSE zdecydowało się już dwunastu inwestorów, którzy zainwestują łącznie około 520 mln zł i utworzą ponad 2 tys. miejsc pracy.

Istniejąca od 1996 roku KSSE to największa z polskich stref tego typu pod względem wartości inwestycji, które wyniosły tu ponad 7 mld zł. W strefie powstanie ponad 21 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie jest ich ok. 18 tys. Licząca ok. 1,2 tys. hektarów strefa jest zapełniona w ponad połowie.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.