mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kapitał portugalski w Świdnicy

Kapitał portugalski w Świdnicy

Portugalskie spółki "Novatex 1" i "Novatex 2" inwestują w Świdnicy na terenie Wałbrzyskiej SSE. Budowa ruszy w 2007 r. i zakończy się w 2008 r. Do 2010 r. każda ze spółek zainwestuje w budowę i wyposażenie fabryk w maszyny i urządzenia po 12 mln zł. W obu przedsiębiorstwach zatrudnienie znajdzie w sumie 60 osób.

Hale produkcyjne powstaną na dwóch działkach o łącznej powierzchni niemal 2 ha. W nich spółka zamierza produkować metodą wtryskową wyroby z tworzyw sztucznych np. poliestry, polypropyleny, poliwęglany i polistyreny. "Wyroby gotowe dostarczane będą producentom: sprzętu AGD, elementów do samochodów i elektroniki użytkowej" - tłumaczy Sergio Panza, przedstawiciel większościowego udziałowca spółek, "Novatex 1" oraz "Novatex 2" i dodaje - "Podjęliśmy decyzję o budowie zakładów tutaj, ponieważ w samej Świdnicy, jak i na Dolnym Śląsku swoje inwestycje prowadzą producenci sprzętu gospodarstwa domowego oraz elementów dla przemysłu motoryzacyjnego. To sprawia, że na miejscu znajdziemy rynki zbytu".

Przeczytaj także:

Nowy zakład Interplastu w Tychach (2006-10-05)

Kaplast: produkcja z nowej hali (2006-07-05)

Nowy inwestor w Oławie (2006-05-30)

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross