mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Karambol 70 samochodów

Karambol 70 samochodów

Jedna ofiara śmiertelna, kilka z poważnymi obrażeniami, z czego dwie w stanie ciężkim, to efekt karambolu, do jakiego doszło wczoraj po południu na krajowej "jedynce" w Międzyświeciu.

Karambol 70 samochodów
Jak ustaliła policja, w środę ok. godziny 13 na trasie S1 w miejscowości Międzyświeć, między Cieszynem a Bielskiem-Białą, doszło do gigantycznego karambolu, jednego z największych, jeśli nie największego, jaki miał miejsce kiedykolwiek w naszym kraju. Przyczyną były bardzo złe warunki drogowe - na drodze panowała gęsta mgła, która znacznie ograniczała widoczność. Według relacji świadków początek zdarzenia miał miejsce, w momencie gdy kierowca pojazdu ciężarowego zwolnił na wysokości wypadku, który zdarzył się chwilę wcześniej. Kolejne auta nie zdążyły wyhamować i wjeżdżały w tył poprzedzających ich pojazdów.

Ruch w obu kierunkach został zablokowany. Do pomocy policjantom z Cieszyna, skierowane zostały patrole drogówki z kilku innych, sąsiednich jednostek. Stróże prawa zorganizowali objazdy, zalecając wybór dróg lokalnych przez Skoczów i Ustroń. Utrudnienia w ruchu trwały do ok. godz. 20 wczorajszego dnia.

Początkowo szacowano, że w karambolu wzięło udział ok. 50 aut. Ostatecznie ustalono, że uszkodzonych zostało 71 pojazdów. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł 34-letni Czech, kierujący Skodą Octavią. Kilkadziesiąt osób wymagało pomocy lekarskiej, jednak tylko kilka zostało zatrzymanych w szpitalach, z czego dwie są w stanie ciężkim.

Policja ostrzega, że bardzo trudne warunki drogowe będą też w dniu dzisiejszym. Gęsta mgła będzie utrudniać widoczność, zaś gołoledź może utrudnić kontrolę nad pojazdem. Do tego miejscami mogą pojawić się opady śniegu. Policja apeluje o bardzo ostrożną jazdę, odpowiednie dostosowanie prędkości, unikanie gwałtownych manewrów oraz zachowanie właściwej odległości od poprzedzających pojazdów.
Tematy w artykule: wypadki wypadek drogowy mgla

Podobne wiadomości:

Kiedy wypadek, a kiedy kolizja?

Kiedy wypadek, a kiedy kolizja?

Przepisy i prawo jazdy 2015-11-10

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross