mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowice najszybsze, Wrocław najwolniejszy

Katowice najszybsze, Wrocław najwolniejszy

Wakacyjne wyjazdy w większości jeszcze przed nami. Przedstawiamy zatem ranking tych polskich miast, które w okresie letnim lepiej omijać ze względu na "ślimacze" tempo poruszania się w nich i powodowane tym korki.

Katowice najszybsze, Wrocław najwolniejszy
Choć polskie miasta nie są raczej miejscem naszych wakacyjnych wojaży, to jednak często jadąc do celu naszego urlopu - nad morze, w góry, na Mazury czy za granicę, jesteśmy zmuszeni przeciąć centra różnych miast. Na podstawie obserwacji z czerwca wiemy już, gdzie jest najgorzej, a gdzie przejazd przez centrum dużego miasta nie pochłonie aż tak dużo naszego czasu. Dobra wiadomość jest taka, że w porównaniu z zeszłym rokiem samochody przyspieszyły. Zła natomiast dokazuje, że w najwolniejszych polskich miastach nic się nie zmienia.

Podobnie jak w roku ubiegłym, pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Wrocław, po którego centrum samochody poruszają się z prędkością jedynie 32 km/h. Na drugim uplasował się Kraków z wynikiem 34 km/h, a na trzecim ex equo Poznań, Warszawa i Łódź, po których poruszamy się ze średnią prędkością 35 km/h. Prędkość we Wrocławiu i Krakowie pozostaje niezmienna, natomiast Poznań i Warszawa przyspieszyły o 1 km/h.

W środkowej części tabeli wylądowały miasta, w których kierowcy poruszają się z prędkością oscylującą w granicach 37-42 km/h. "Przeciętniaki" to Szczecin (37 km/h), Gdańsk (38 km/h), Lublin, Bydgoszcz i Olsztyn (39 km/h), Rzeszów (40 km/h), Kielce i Opole (41 km/h) oraz Zielona Góra, w której prędkościomierz wskazuje aż 42 km/h.

Po raz drugi najszybszym miastem w Polsce okazały się Kielce, gdzie kierowcy poruszają się z prędkością aż 49 km/h. Na drugim miejscu plasuje się Gorzów Wielkopolski, w którym pojedziemy 48 km/h. Z badania wynika również, że kierowcy niemal wszystkich miast przyspieszają znacząco, gdy letnie pogoda na to pozwala. Rekordzistą jest Gorzów Wielkopolski, w którym prędkość w porównaniu z zimą wzrosła o 8 km/h.Powyższe wyniki opracowane zostały przez serwis korkowo.pl na podstawie analizy danych o poruszających się pojazdach w centrum (w promieniu 2 km od ścisłego centrum) wybranych miast oraz po głównych trasach wyjazdowych (2-15 km od ścisłego centrum) w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w czerwcu.

Podobne wiadomości:

Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie działa?

Odcinkowy pomiar prędkości - gdzie działa?

Finanse i prawo 2016-03-24

Postęp prac na S5 pod Wrocławiem. Są zmiany w ruchu

Postęp prac na S5 pod Wrocławiem. Są zmiany w...

Polskie drogi 2015-07-30

Komentuj:

kusior 2014-07-18

We Wrocławiu w godzinach szczytu to jest tragedia... Wczesnym rankiem lub wieczorem dojazd do pracy zajmuje mi 20 minut, natomiast w godzinach szczytu czasami godzinę czasu. To jest jakaś paranoja. Już chyba lepiej wtedy jeździć tramwajami.

~katowitz 2014-07-17

tak pewno jest, że policzyli tu równeiż prędkości przelotowe na A4, więc takie wyniki do d.... są

~Jacaw 2014-07-17

Jako mieszkaniec Katowic, chciałbym się dowiedzieć o jakie Katowice tu chodzi, bo raczej nie o te, które są stolicą Górnego Śląska. W godzinach szczytu średnia prędkość 49km/h w Centrum w czerwcu ? Przy obecnych remontach, rozkopaniu połowy Katowic w ścisłym Centrum nawet w wakacje (kiedy jest o wiele luźniej) jest to nieosiągalne. No chyba, że jako "ścisłe centrum" liczmy tu też pobliska Autostradę A4. To może wtedy jakaś średnia ze 140km/h na autostradzie i 20-30km/h w centrum wyjdzie na te magiczne 49km/h.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.