mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowicka SSE od 15 lat przyciąga inwestycje motoryzacyjne

Katowicka SSE od 15 lat przyciąga inwestycje motoryzacyjne

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodzi swoje 15-lecie. To największa specjalna strefa ekonomiczna w Polsce. Od 1996 roku ponad 200 firm zagranicznych i krajowych zainwestowało 17 mld zł tworząc 45 tys. miejsc pracy, w tym 60 proc. w branży motoryzacyjnej.

Katowicka SSE od 15 lat przyciąga inwestycje motoryzacyjne
Mimo upływu czasu strefa nadal przyciąga inwestorów. Dla dużych inwestorów zachęta jest upust w podatku dochodowym firmy w wysokości 40 proc. poniesionych nakładów.  W założeniu strefa miała działać 20 lat, do roku 2016. Trzy lata temu jej działalność przedłużono do roku 2020. ?

- Przemysł motoryzacyjny, najsilniej reprezentowany w strefie, ma stosunkowo niską rentowność. Aby przedsięwzięcie biznesowe mogło wyjść na swoje, musi być zaplanowane na wiele lat - powiedział dla wnp.pl Piotr Wojaczek z Katowickiej SSE. - Dlatego bezwzględnie musimy myśleć o przedłużeniu funkcjonowania strefy co najmniej do 2025 lub 2030 roku. Rządowa decyzja w tej sprawie powinna zapaść najpóźniej w 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.