mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowicka SSE od 15 lat przyciąga inwestycje motoryzacyjne

Katowicka SSE od 15 lat przyciąga inwestycje motoryzacyjne

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna obchodzi swoje 15-lecie. To największa specjalna strefa ekonomiczna w Polsce. Od 1996 roku ponad 200 firm zagranicznych i krajowych zainwestowało 17 mld zł tworząc 45 tys. miejsc pracy, w tym 60 proc. w branży motoryzacyjnej.

Katowicka SSE od 15 lat przyciąga inwestycje motoryzacyjne
Mimo upływu czasu strefa nadal przyciąga inwestorów. Dla dużych inwestorów zachęta jest upust w podatku dochodowym firmy w wysokości 40 proc. poniesionych nakładów.  W założeniu strefa miała działać 20 lat, do roku 2016. Trzy lata temu jej działalność przedłużono do roku 2020. ?

- Przemysł motoryzacyjny, najsilniej reprezentowany w strefie, ma stosunkowo niską rentowność. Aby przedsięwzięcie biznesowe mogło wyjść na swoje, musi być zaplanowane na wiele lat - powiedział dla wnp.pl Piotr Wojaczek z Katowickiej SSE. - Dlatego bezwzględnie musimy myśleć o przedłużeniu funkcjonowania strefy co najmniej do 2025 lub 2030 roku. Rządowa decyzja w tej sprawie powinna zapaść najpóźniej w 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.