mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowicka SSE wita nowe firmy

Katowicka SSE wita nowe firmy

Nowi inwestorzy to japońska firma z branży logistyczno-magazynowej i przedsiębiorstwo z kapitałem beligijskim z sektora maszynowego i konstrukcji metalowych.

Katowicka SSE wita nowe firmy

Meiko Trans Polska Sp. z o.o. do końca 2009 roku zatrudni 10 osób. Nakłady inwestycyjne wyniosą 12,8 mln zł. Japończycy będą prowadzić działalność w sektorze logistyki i magazynowania. Firma obsługiwac będzie inne japońskie firmy zlokalizowane na terenie strefy m.in. z branży motoryzacyjnej NGK (produkcja filtrów do katalizatorów samochodowych).

Vlassenroot Polska Sp. z o.o. do końca 2008 roku zatrudni 400 pracowników. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą 48,8 mln zł. Firma z kapitałem belgijskim zainwestuje w sektor maszynowy (wysięgniki) i konstrukcji metalowych.

Oba przedsiębiorstwa będą prowadzić działalność gospodarczą w Gliwickiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. KSSE pozyskała już w tym roku szesnastu inwestorów, którzy od początku roku zadeklarowali realizację projektów wartych 340 mln zł. Rozpoczęciem działalności w KSSE zainteresowane są kolejne firmy m.in. firmy z branży motoryzacyjnej, logistycznej i innych.

Przeczytaj także:

Śląskie SSE w czołówce (2006-08-08)

KSSE większa pod nowe inwestycje (2006-07-17)

Inwestycja voestalpine (2006-05-15)

Więcej Japonii w Tychach (2005-09-09)

NGK Ceramics Polska rozszerza inwestycję (2005-09-14)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.