mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowicka SSE wita nowe firmy

Katowicka SSE wita nowe firmy

Nowi inwestorzy to japońska firma z branży logistyczno-magazynowej i przedsiębiorstwo z kapitałem beligijskim z sektora maszynowego i konstrukcji metalowych.

Katowicka SSE wita nowe firmy

Meiko Trans Polska Sp. z o.o. do końca 2009 roku zatrudni 10 osób. Nakłady inwestycyjne wyniosą 12,8 mln zł. Japończycy będą prowadzić działalność w sektorze logistyki i magazynowania. Firma obsługiwac będzie inne japońskie firmy zlokalizowane na terenie strefy m.in. z branży motoryzacyjnej NGK (produkcja filtrów do katalizatorów samochodowych).

Vlassenroot Polska Sp. z o.o. do końca 2008 roku zatrudni 400 pracowników. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą 48,8 mln zł. Firma z kapitałem belgijskim zainwestuje w sektor maszynowy (wysięgniki) i konstrukcji metalowych.

Oba przedsiębiorstwa będą prowadzić działalność gospodarczą w Gliwickiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. KSSE pozyskała już w tym roku szesnastu inwestorów, którzy od początku roku zadeklarowali realizację projektów wartych 340 mln zł. Rozpoczęciem działalności w KSSE zainteresowane są kolejne firmy m.in. firmy z branży motoryzacyjnej, logistycznej i innych.

Przeczytaj także:

Śląskie SSE w czołówce (2006-08-08)

KSSE większa pod nowe inwestycje (2006-07-17)

Inwestycja voestalpine (2006-05-15)

Więcej Japonii w Tychach (2005-09-09)

NGK Ceramics Polska rozszerza inwestycję (2005-09-14)


 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.