mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji

Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji

Pierwsze półrocze bieżącego roku, to dobry okres dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wydała ona 6 zezwoleń na rozpoczęcie działalności dla zagranicznych inwestorów. Cztery projekty dotyczą branży motoryzacyjnej, co świadczy o atrakcyjności tej strefy.

Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji
Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestują cztery firmy związane z przemysłem motoryzacyjnym. W ciągu kilku lat powstanie ponad 600 miejsc pracy.

Dla japońskiej spółki NGK Ceramics Polska to już drugie zezwolenie wydane przez strefę. Zakład, który specjalizuje się w produkcji filtrów ceramicznych cząsteczek stałych do silników diesla, otwarto w Gliwicach w 2005 roku. Teraz koncern postanowił zwiększyć zatrudnienie o 200 nowych pracowników i zainwestować dodatkowe 101 mln zł w rozbudowę fabryki.

Po 200 osób zatrudnią również dwaj inwestorzy z Korei. Shinschang Poland podobnie jak NGK Ceramics na siedzibę swojego zakładu wybrał Gliwice, a zezwolenie uzyskał już w lutym. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2010 roku, natomiast nakłady na nią sięgną blisko 27 mln zł. Druga z kolei koreańska firma - YuShin Precision Poland - wygrała przetarg na zakup gruntu na terenie KSSE i ulokuje się w Siemianowicach Śląskich. Spółka zamierza produkować tu między innymi części układów hamulcowych, które trafią przede wszystkim na rynek czeski i słowacki, do potentatów z branży samochodowej - Hyundai oraz KIA. Czwartym inwestorem, należącym do tego samego sektora jest kanadyjska firma Formpol, która zobowiązała się do utworzenia 20 etatów oraz zainwestowania w Tychach 72 mln zł.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

BMW spokojne

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Axa 2008-07-18

Inwestycje cieszą lecz zarobki ok 1000 zł na rękę to kpina czy wyzysk??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.