mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji

Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji

Pierwsze półrocze bieżącego roku, to dobry okres dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wydała ona 6 zezwoleń na rozpoczęcie działalności dla zagranicznych inwestorów. Cztery projekty dotyczą branży motoryzacyjnej, co świadczy o atrakcyjności tej strefy.

Katowicka strefa atrakcyjna dla motoryzacji
Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestują cztery firmy związane z przemysłem motoryzacyjnym. W ciągu kilku lat powstanie ponad 600 miejsc pracy.

Dla japońskiej spółki NGK Ceramics Polska to już drugie zezwolenie wydane przez strefę. Zakład, który specjalizuje się w produkcji filtrów ceramicznych cząsteczek stałych do silników diesla, otwarto w Gliwicach w 2005 roku. Teraz koncern postanowił zwiększyć zatrudnienie o 200 nowych pracowników i zainwestować dodatkowe 101 mln zł w rozbudowę fabryki.

Po 200 osób zatrudnią również dwaj inwestorzy z Korei. Shinschang Poland podobnie jak NGK Ceramics na siedzibę swojego zakładu wybrał Gliwice, a zezwolenie uzyskał już w lutym. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2010 roku, natomiast nakłady na nią sięgną blisko 27 mln zł. Druga z kolei koreańska firma - YuShin Precision Poland - wygrała przetarg na zakup gruntu na terenie KSSE i ulokuje się w Siemianowicach Śląskich. Spółka zamierza produkować tu między innymi części układów hamulcowych, które trafią przede wszystkim na rynek czeski i słowacki, do potentatów z branży samochodowej - Hyundai oraz KIA. Czwartym inwestorem, należącym do tego samego sektora jest kanadyjska firma Formpol, która zobowiązała się do utworzenia 20 etatów oraz zainwestowania w Tychach 72 mln zł.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Axa 2008-07-18

Inwestycje cieszą lecz zarobki ok 1000 zł na rękę to kpina czy wyzysk??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic