mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia LOTOS Cup 2009 - zapowiedź

Kia LOTOS Cup 2009 - zapowiedź

Już za niespełna 3 tygodnie na torze Hungaroring odbędzie się pierwsza tegoroczna runda wyścigów markowych Kia LOTOS Cup. Kierowcy w samochodach Kia Picanto i Kia cee`d rozpoczną rywalizację o tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w pucharach Picanto LOTOS Cup i cee`d LOTOS Cup.

Kia LOTOS Cup 2009 - zapowiedź
Wbrew dotychczasowej praktyce markowe wyścigi w czwartym sezonie zamiast zamierać, dynamicznie się rozwijają. Po raz czwarty na torach pojawią się najmniejsze wyścigówki – Kia Picanto, a po raz drugi w barwnym korowodzie przemykać będą Kia pro_cee`dy. Zapowiada się arcyciekawy, widowiskowy i bogaty w wydarzenia serial. Zespół ludzi pracujących przy organizacji tego sportowego przedsięwzięcia dokłada starań, aby tegoroczne zmagania były ciekawsze niż w latach ubiegłych, a rywalizacja na torach przynosiła jeszcze więcej emocji kibicom i sportowej satysfakcji uczestnikom.

W bieżącym sezonie wyzwaniem jest nie tyle przeprowadzenie kolejnych wyścigów, ile pokonywanie niezależnych od organizatorów barier i przeszkód, głównie natury finansowej. Już w poprzednich sezonach twórcy markowych pucharów Kia LOTOS Cup pokazali, że ambicji i determinacji im nie brakuje. Rozpoczynający się sezon jest wielkim wyzwaniem do którego wszyscy przystępują z przekonaniem, że wspólnym zaangażowaniem i pracą uda się stworzyć najciekawszy cykl zmagań w krajowych sportach samochodowych.

Prestiżowa rywalizacja o tytuły mistrzów Polski i cenne nagrody rzeczowe lub finansowe odbywa się dzięki wsparciu sponsorów i pomocy mediów. W obecnej sytuacji niepewności na rynkach finansowych fakt ten należy szczególnie docenić.  Wielkie przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne pod nazwą Kia LOTOS Cup nie byłoby możliwe bez udziału sponsorów: LOTOS Oil, Dynamic, Pirelli i Alcar.

W tegorocznej edycji obowiązują niemal identyczne regulaminy techniczne i sportowe, jak w latach ubiegłych. W końcowej klasyfikacji liczyć się będą rezultaty wszystkich rund, w sezonie rozegranych zostanie 12 wyścigów, po dwa w każdej rundzie.

Kalendarz wyścigowy Kia LOTOS Cup 2009:

8-10.05.2009 - Hungaroring, Węgry
29-31.05.2009 - Poznań
19.-21.6.2009 - Hockenheim, Niemcy
7-9.08.2009 - Most, Czechy
11-13.09.2009 - Poznań
16-18.10.2009 - Brno, Czechy

Podobne wiadomości:

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando