mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Rio 2006 już gotowe

Kia Rio 2006 już gotowe

Kia Motors przedstawiła pierwsze rysunki całkowicie odnowionego modelu Rio, który premierę mieć będzie na targach w Detroit oraz Genewie, a w sprzedaży pojawi się latem przyszłego roku.

Kia Rio 2006 już gotowe

Nowa generacja Kia Rio będzie wyraźnie różniła się od dotychczasowej wersji. Zbudowana została na wspólnej platformie z modelem Hyundai Accent. Będzie nieznacznie większa od poprzednika, z większym rozstawem osi, kół a także będzie oferować mocniejsze silniki. Zapewni to kierowcy łatwiejsze prowadzenie oraz uzyskanie lepszych osiągów. Nowe Rio będzie także oferować jeden z najlepszych w segmencie poziomów wyposażenia zawierających m.in. 6 poduszek powietrznych w tym kurtyny powietrzne chroniące głowy pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach.

Nowe Rio ma zapewnić także większą przestrzeń wewnątrz kabiny niż poprzednik, oferując tym samym więcej miejsca na nogi z przodu i z tyłu oraz ogólnie większy komfort. Design odnowionego modelu bazować ma na pokazanym w tym roku na wystawie w Paryżu koncepcyjnym modelu Sport.

Auto dostępne będzie w wersji 4- oraz 5-drzwiowej. Pierwsza z nich zostanie zaprezentowana światowej publiczności na targach NAIAS w Detroit już w styczniu przyszłego roku, a wersja 5-drzwiowa w marcu na wystawie samochodowej w Genewie. W Ameryce Płn nowe Rio sprzedawane będzie z 1,6-litrowym silnikiem, jednak o większej mocy i maksymalnym momencie obrotowym niż w dotychczas oferowanej wersji. Z kolei w Europie nowe Rio dostępne będzie z dwoma silnikami benzynowymi: 1,4 i 1,6 oraz jednym dieslem 1,5 l. W sprzedaży Rio 2006 znajdzie się latem przyszłego roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni
Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.