mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Sorento najlepsza w klasie

Kia Sorento najlepsza w klasie

Amerykański magazyn motoryzacyjny Truck Trend przyznał tytuł "Najlepszy w klasie" (Best in Class) kompaktowych samochodów SUV dla Kia Sorento.

Kia Sorento najlepsza w klasie

W ocenie Truck Trend rynek samochodów segmentu SUV (sport utility vehicle - wielofunkcyjny samochód rekreacyjny) rozwija się w bardzo szybkim tempie i nic nie wskazuje na to, aby ten kierunek uległ zmianie w najbliższym czasie. "Kia Sorento przy swojej umiarkowanej cenie oferuje jeden z najmocniejszych silników oraz największą przestrzeń ładunkową zadziwiając przy tym własnościami jezdnymi i interesującym wnętrzem" – powiedział Mark Williams, redaktor naczelny Truck Trend.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie przyznane Kia Sorento przez media i instytucje zajmujące się badaniem rynku motoryzacyjnego. Samochód został już wcześniej uhonorowany przez MotorWeek, New England Motor Press Association, Northwest Automotive Press Association i AutoPacific and Strategic Vision. W badaniach prowadzonych przez National Highway Traffic Safety Administartion (NHTSA), federalny urząd zajmujący się problemami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Kia Sorento otrzymała najwyższą notę pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym bocznym oraz 4 gwiazdki w teście EURO NCAP.

W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku, na rynku amerykańskim sprzedano już 16.060 egzemplarzy Sorento. W analogicznym okresie roku ubiegłego zakupu dokonało 11.902 klientów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Sorento
Kia Sorento
Cena podstawowa już od: 147 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Sorento Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia Sorento

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross