mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Soul EV dostała zielone światło

Kia Soul EV dostała zielone światło

Na stoisku koreańskiego producenta w Genewie odwiedzający będą mogli obok koncepcyjnej GT4 Stinger podziwiać nowy model Soul EV w specyfikacji europejskiej.

Kia Soul EV dostała zielone światło
Kia Soul EV posiada napęd na koła przednie przekazywany przez silnik elektryczny o mocy 81.4 kW i momencie obrotowym 285 Nm. Energia jest przechowywana w akumulatorach litowo-jonowych. Na jednym ładowaniu akumulatorów auto ma pokonywać 200 km.

W celu zwiększenia wydajności w aucie zastosowano zaawansowany system ogrzewania, przewietrzania i klimatyzacji (w tym pierwszy na świecie indywidualny system wentylacji dla kierowcy), działający w czterech trybach układ hamulcowy z odzyskiem energii (Regenerative Braking System) oraz system  podgrzewania akumulatorów.

Już mamy potwierdzone informacje, które mówią o zatwierdzeniu Soula EV do produkcji. Oficjalnego zatwierdzenia wersji europejskiej dokonał wiceprzewodniczący i dyrektor wykonawczy Kia Motors Corporation, Hank Lee. „Nasi konstruktorzy są przekonani, iż wchodząca do produkcji w drugiej połowie roku wersja europejska będzie odpowiadać oczekiwaniom potencjalnych klientów. Ze względu na niespodziewanie wysokie zainteresowanie Soul’em EV na Starym Kontynencie, zdecydowaliśmy się zwiększyć alokację dla Europy na rok 2014 do niemal 1000 pojazdów.”

„Na przestrzeni kilku ostatnich lat udało nam się radykalnie zmniejszyć łączny poziom emisji spalin w naszej gamie modelowej, a Soul EV będzie wyznacznikiem dla naszych  wysiłków, aby dalej ograniczać wpływ na środowisko naturalne w przyszłości. Premiera tego samochodu to naprawdę ekscytujący etap naszych prac na rzecz bezpiecznego ekologicznie rozwoju ludzkiej mobilności” – podsumował Hank Lee.

Podobne wiadomości:

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando