mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Soul EV z certyfikatem TUV Nord

Kia Soul EV z certyfikatem TUV Nord

Elektryczna wersja Kii Soul zyskała oficjalne potwierdzenie w postaci certyfikatu Life Cycle Assessment, iż jest modelem o wyjątkowo niskim stopniu oddziaływania na środowisko naturalne.

Kia Soul EV z certyfikatem TUV Nord
Certyfikat Life Cycle Assessment (LCA) wg ISO 14040 przyznany został przez niemiecką niezależną organizację kontroli technicznej TÜV Nord. LCA jest sposobem oceny potencjalnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, powstających w procesie wytwarzania i zakładanego całego "życia" samochodu − ze względu na wybór materiałów do produkcji, emisję spalin oraz skuteczność recyklingu.

W porównaniu z oferowaną obecnie w Europie wersją o napędzie dieslowskim, zeroemisyjna Kia Soul EV wypada szczególnie dobrze pod względem potencjału tworzenia globalnego efektu cieplarnianego (Global Warming Potential), emitując podczas całego okresu eksploatacji o 39,7% mniej gazów cieplarnianych (GHG) w postaci dwutlenku węgla i metanu. Kia Soul EV osiągnęła także korzystny wynik w zakresie poprawy indeksu wtórnego zanieczyszczenia powietrza (tzw. letni smog) pochodzącego ze spalania paliw kopalnych poprzez ograniczenie ilości smogu wytwarzanego w procesie produkcji oraz podczas całego "życia" eksploatacyjnego pojazdu.

Pierwszy "środowiskowy" certyfikat TÜV Nord przyznany został modelowi Kia cee’d pierwszej generacji jeszcze w roku 2008, a certyfikat tegoroczny powiększa liczbę modeli Kia odpowiadających normom LCA wg ISO 14040 – do jedenastu.

Podobne wiadomości:

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Kia Soul: Więcej soulu

auto motor i sport 0000-00-00

Już poprzedni model mocno rzucał się w oczy, a niektórych nawet urzekał stylem. Nowy dorzuca lepsze zawieszenie i wyższą jakość wnętrza. Soczystsza Kia Soul już w salonach. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.