mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Venga już wyróżniona

Kia Venga już wyróżniona

Choć jeszcze nie rozpoczęła się oficjalna sprzedaż tego modelu, to już Kia Venga otrzymała pierwsze swoje wyróżnienie. Koreańska nowość z segmentu B została doceniona za swoją stylistykę.

Kia Venga już wyróżniona
Uzyskane przez model Venga wyróżnienie „iF product design award” zaliczane jest do najbardziej prestiżowych nagród w świecie wzornictwa przemysłowego. Choć wśród kryteriów przyznawania tej nagrody dominuje doskonałość wzornicza designu – liczy się również poziom innowacyjności i wykonawstwa oraz poszanowania środowiska naturalnego.

Ustanowione w roku 1953 doroczne wyróżnienie iF product design award należy do najważniejszych światowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i przyznawane było początkowo w ramach programu „Najlepsze wzornictwo przemysłowe” podczas targów przemysłowych w Hanowerze. Obecnie jest to jeden z największych konkursów tego typu na świecie. Do nagrody 2010 roku  kandydowało 2.486 produktów wśród 16 różnych kategorii. Kia Venga zdobyła laur zwycięzcy w kategorii "Wzornictwo Środków Transportu", odnoszącej się do designu samochodów, jednostek pływających oraz taboru kolejowego i lotniczego.

Oficjalna uroczystość przekazania nagród "iF product design award" odbywa się tradycyjnie pierwszego dnia CeBIT – największych światowych targów przemysłu informatycznego w Hanowerze (2 marca 2010).

Zaprojektowany od początku w Europie i tam też produkowany – nowy hatchback  Kia Venga oferowany będzie w Polsce w czterech wersjach wyposażenia i z pięcioma silnikami do wyboru. Dwoma benzynowymi oraz trzema wysokoprężnymi – o mocy od 75 do 128 KM. Średnie zużycie paliwa najbardziej ekonomicznej wersji modelowej Vengi – 1.4 CRDi wyposażonej w system ISG (Idle Stop & Go) wynosi 4,5 l/100 km, a emisja CO2 do atmosfery  tylko 117 g/km.

Dzięki dwupoziomowej konstrukcji bagażnika oraz przesuwanej kanapie tylnej liczący 4068 mm długości pięciodrzwiowy hatchback wyróżnia się imponującą  pojemnością ładunkową 1253 litrów. Kia Venga objęta jest 7-letnią (lub 150.000 km) gwarancją fabryczną Kia: pięć lat na cały samochód plus kolejne dwa lata na zespół napędowy. Sprzedaż na rynku polskim rozpocznie się w styczniu a ceny rozpoczną się już od poziomu 39 900 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Venga Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia design Kia Venga

Podobne wiadomości:

Znamy ceny Vengi

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Ray Koncept – hybryda przyszłości

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~3T 2010-03-03

grupa docelowa: 3 x T. Tanie, toporne i tandetne.

~Ładna, ale straszna KIŁA 2010-01-01

Ładna, ale straszna KIŁA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.