mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia Venga już wyróżniona

Kia Venga już wyróżniona

Choć jeszcze nie rozpoczęła się oficjalna sprzedaż tego modelu, to już Kia Venga otrzymała pierwsze swoje wyróżnienie. Koreańska nowość z segmentu B została doceniona za swoją stylistykę.

Kia Venga już wyróżniona
Uzyskane przez model Venga wyróżnienie „iF product design award” zaliczane jest do najbardziej prestiżowych nagród w świecie wzornictwa przemysłowego. Choć wśród kryteriów przyznawania tej nagrody dominuje doskonałość wzornicza designu – liczy się również poziom innowacyjności i wykonawstwa oraz poszanowania środowiska naturalnego.

Ustanowione w roku 1953 doroczne wyróżnienie iF product design award należy do najważniejszych światowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i przyznawane było początkowo w ramach programu „Najlepsze wzornictwo przemysłowe” podczas targów przemysłowych w Hanowerze. Obecnie jest to jeden z największych konkursów tego typu na świecie. Do nagrody 2010 roku  kandydowało 2.486 produktów wśród 16 różnych kategorii. Kia Venga zdobyła laur zwycięzcy w kategorii "Wzornictwo Środków Transportu", odnoszącej się do designu samochodów, jednostek pływających oraz taboru kolejowego i lotniczego.

Oficjalna uroczystość przekazania nagród "iF product design award" odbywa się tradycyjnie pierwszego dnia CeBIT – największych światowych targów przemysłu informatycznego w Hanowerze (2 marca 2010).

Zaprojektowany od początku w Europie i tam też produkowany – nowy hatchback  Kia Venga oferowany będzie w Polsce w czterech wersjach wyposażenia i z pięcioma silnikami do wyboru. Dwoma benzynowymi oraz trzema wysokoprężnymi – o mocy od 75 do 128 KM. Średnie zużycie paliwa najbardziej ekonomicznej wersji modelowej Vengi – 1.4 CRDi wyposażonej w system ISG (Idle Stop & Go) wynosi 4,5 l/100 km, a emisja CO2 do atmosfery  tylko 117 g/km.

Dzięki dwupoziomowej konstrukcji bagażnika oraz przesuwanej kanapie tylnej liczący 4068 mm długości pięciodrzwiowy hatchback wyróżnia się imponującą  pojemnością ładunkową 1253 litrów. Kia Venga objęta jest 7-letnią (lub 150.000 km) gwarancją fabryczną Kia: pięć lat na cały samochód plus kolejne dwa lata na zespół napędowy. Sprzedaż na rynku polskim rozpocznie się w styczniu a ceny rozpoczną się już od poziomu 39 900 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Venga Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia design Kia Venga

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

~3T 2010-03-03

grupa docelowa: 3 x T. Tanie, toporne i tandetne.

~Ładna, ale straszna KIŁA 2010-01-01

Ładna, ale straszna KIŁA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.