mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia buduje nową centralę europejską

Kia buduje nową centralę europejską

W kwietniu ruszy budowa nowej centrali europejskiej koncernu Kia Motors. Nowy budynek powstanie we Frankfurcie, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów, na których odbywają się targi motoryzacyjne IAA.

Kia buduje nową centralę europejską

Koszt wybudowania całego kompleksu to ok. 57 mln euro. 11-piętrowy budynek o powierzchni 26 tys. m.kw. ma powstać do października przyszłego roku. Mieścić będzie się w nim, na parterze, duży salon wystawczy, w którym będzie można zobaczyć wszystkie modele marki dostępne w Europie. Siedzibę będą mieć także działy marketingu, sprzedaży i obsługi posprzedażnej. Oprócz tego będzie pełnił funkcję centrum technicznego oraz informatycznego, które będzie odpowiedzialne m.in. za planowanie produkcji w pierwszej europejskiej fabryce Kia, na Słowacji.

W nowej centrali będzie pracować ok. 350 pracowników, w tym także z niektórych spółek-córek, będących dostawcami części do nowych samochodów koreańskiego producenta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.