mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia buduje nową centralę europejską

Kia buduje nową centralę europejską

W kwietniu ruszy budowa nowej centrali europejskiej koncernu Kia Motors. Nowy budynek powstanie we Frankfurcie, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów, na których odbywają się targi motoryzacyjne IAA.

Kia buduje nową centralę europejską

Koszt wybudowania całego kompleksu to ok. 57 mln euro. 11-piętrowy budynek o powierzchni 26 tys. m.kw. ma powstać do października przyszłego roku. Mieścić będzie się w nim, na parterze, duży salon wystawczy, w którym będzie można zobaczyć wszystkie modele marki dostępne w Europie. Siedzibę będą mieć także działy marketingu, sprzedaży i obsługi posprzedażnej. Oprócz tego będzie pełnił funkcję centrum technicznego oraz informatycznego, które będzie odpowiedzialne m.in. za planowanie produkcji w pierwszej europejskiej fabryce Kia, na Słowacji.

W nowej centrali będzie pracować ok. 350 pracowników, w tym także z niektórych spółek-córek, będących dostawcami części do nowych samochodów koreańskiego producenta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze
Po kilku miesiącach podgrzewania atmosfery przyszedł czas na oficjalne odsłonięcie nowej wersji Pagani Huayra. Model Roadster będzie jedną z głównych gwiazd na salonie w Genewie, a tymczasem warto poznać szczegóły dotyczące tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model