mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia cee'd przyjazna środowisku

Kia cee'd przyjazna środowisku

Jeden z największych przebojów ostatnich kilkunastu miesięcy na europejskim rynku - Kia cee'd - nie przestaje zaskakiwać. Do dość długiej listy swoich zalet może teraz dopisać także ponadprzeciętne walory ekologiczne, czego dowodem są dwa przyznane certyfikaty.

Kia cee'd przyjazna środowisku
Rygorystyczna inspekcja działów projektowania i produkcji w słowackiej fabryce Kii w Żylinie przez specjalistów z TUV Nord była podstawą do przyznania dwóch wyróżnień o charakterze międzynarodowym - certyfikatu DFE – Design for Environment – (Wzór Poszanowania Środowiska) oraz LCA – Life Cycle Assessment – (Ocena Cyklu Życia Wyrobu pod kątem wpływu na środowisko).

Certyfikat DFE (ISO 14062) stanowi rodzaj oceny, iż dany pojazd został zaprojektowany i skonstruowany z zachowaniem przyjaznego stosunku do środowiska naturalnego człowieka – a także, iż spełnia określone wymogi dotyczące utylizacji oraz recyklingu po wycofaniu z eksploatacji. Z kolei certyfikat LCA (ISO 14040) wieńczy weryfikację procesów produkcyjnych pojazdu i jego wpływu na środowisko „od początku do końca życia” – w tym także i doboru materiałów używanych w procesach wytwarzania. Warto podkreślić, że aluminiowy silnik samochodu cee’d waży o 15 kg mniej niż porównywalne jednostki klasyczne, a wewnętrzne panele drzwi wykonano z recyklingowego tworzywa Kenaf.

O wyjątkowych właściwościach cee'da może świadczyć fakt, że certyfikaty DFE oraz LCA uzyskały dotąd jedynie samochody Mercedes Klasa S (w roku 2005) i Klasa C (2006). Sam certyfikat LCA 2007 z kolei przyznano jedynie samochodom Volkswagen Passat i Golf. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia cee'd Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia cee'd

Podobne wiadomości:

200 tysięcy Cee’dów!

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Kia Stinger - najszybszy model w historii

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

~T 2008-11-02

Czy kupilibyście koreańskie toczydełko ? Bo ja nie....

~Volke 2008-11-02

Wolałbym Chevroleta Lacetti albo Octavie Tour, Przynajmniej wiedziałbym co mam, a to koreańskie toczydło jest nic nie warte, jedyny plus to długa gwarancja..

~sde 2008-11-02

Straszna KIŁA. Koreańskie dno

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.