mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia cee'd przyjazna środowisku

Kia cee'd przyjazna środowisku

Jeden z największych przebojów ostatnich kilkunastu miesięcy na europejskim rynku - Kia cee'd - nie przestaje zaskakiwać. Do dość długiej listy swoich zalet może teraz dopisać także ponadprzeciętne walory ekologiczne, czego dowodem są dwa przyznane certyfikaty.

Kia cee'd przyjazna środowisku
Rygorystyczna inspekcja działów projektowania i produkcji w słowackiej fabryce Kii w Żylinie przez specjalistów z TUV Nord była podstawą do przyznania dwóch wyróżnień o charakterze międzynarodowym - certyfikatu DFE – Design for Environment – (Wzór Poszanowania Środowiska) oraz LCA – Life Cycle Assessment – (Ocena Cyklu Życia Wyrobu pod kątem wpływu na środowisko).

Certyfikat DFE (ISO 14062) stanowi rodzaj oceny, iż dany pojazd został zaprojektowany i skonstruowany z zachowaniem przyjaznego stosunku do środowiska naturalnego człowieka – a także, iż spełnia określone wymogi dotyczące utylizacji oraz recyklingu po wycofaniu z eksploatacji. Z kolei certyfikat LCA (ISO 14040) wieńczy weryfikację procesów produkcyjnych pojazdu i jego wpływu na środowisko „od początku do końca życia” – w tym także i doboru materiałów używanych w procesach wytwarzania. Warto podkreślić, że aluminiowy silnik samochodu cee’d waży o 15 kg mniej niż porównywalne jednostki klasyczne, a wewnętrzne panele drzwi wykonano z recyklingowego tworzywa Kenaf.

O wyjątkowych właściwościach cee'da może świadczyć fakt, że certyfikaty DFE oraz LCA uzyskały dotąd jedynie samochody Mercedes Klasa S (w roku 2005) i Klasa C (2006). Sam certyfikat LCA 2007 z kolei przyznano jedynie samochodom Volkswagen Passat i Golf. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia cee'd Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia cee'd

Podobne wiadomości:

Kia Optima na nowo

auto motor i sport 0000-00-00

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Komentuj:

~T 2008-11-02

Czy kupilibyście koreańskie toczydełko ? Bo ja nie....

~Volke 2008-11-02

Wolałbym Chevroleta Lacetti albo Octavie Tour, Przynajmniej wiedziałbym co mam, a to koreańskie toczydło jest nic nie warte, jedyny plus to długa gwarancja..

~sde 2008-11-02

Straszna KIŁA. Koreańskie dno

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.