mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia chce konkurenta Toyoty GT86

Kia chce konkurenta Toyoty GT86

Toyota GT86 to auto, które jest pewnego rodzaju wyznacznikiem w ostatnim czasie. To właśnie wprowadzenie tego tylno napędowego coupe sprawiło, że kolejni producenci rozważają wprowadzenie na rynek konkurenta następcy Hachi-Roku.

Kia chce konkurenta Toyoty GT86
Podczas targów w Nowym Jorku szef biura projektowego Kii mieszczącego się w Kalifornii zdradził, że koreański producent potrzebuje sportowego auta, które doda trochę więcej emocji do wizerunku marki. "Myślę, że powinniśmy stworzyć coupe, a nie kabriolet. Cabrio było by zabawne, ale coupe na rynku amerykańskim z racji ceny będzie bardziej popularne", powiedział Tom Kearns, szef biura projektowego Kii w Kalifornii.

Szef biura projektowego zaznaczył twardo, że opinia mówiąca o stworzeniu konkurenta dla Toyoty GT86 jest jedynie jego własną i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajętym przez koreańskiego producenta. Nie znaczy to jednak, że szefostwo Kii nie weźmie pod uwagę sugestii Kearnsa.

Kearns dodał, że najlepszym wyjściem byłoby dostarczenie na rynek auta podobnego do Toyoty GT86. Zdradził również, że zaprojektował taki samochód w swoim studio i stworzył model tego auta. Biorąc pod uwagę ostatnie koncepcyjne modele Kii konkurent GT86 z Korei może być bardzo ciekawym projektem, zwłaszcza gdy spojrzymy na studyjny model GT.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota FT-86 Open concept: przyjemność na...

auto motor i sport 0000-00-00

Model GT86 jest sporym sukcesem Toyoty, dlaczego więc z otwartą wersją miało by być inaczej? Tu liczy się fun!

Komentuj:

Hq-Aero-Dynamic_p 2013-04-16

No dobrze,ale jaki dokładnie ten konkurent,podaj nazwę modelu,bo póki co to chyba tylko same pogłoski i nic więcej.

~KIt 2013-04-10

I co może jeszcze będzie miała 7 lat gwarancji , na pewno kupię.. :))))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.