mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia dobrze w Europie

Kia dobrze w Europie

Mały, zaprezentowany rok temu model Picanto notuje świetne wyniki na naszym kontynencie.

Z liczbą 32.000 dostarczonych samochodów w 2005 roku, Kia Picanto jest najlepiej sprzedającym się modelem południowo-koreańskiego producenta w Europie. Co więcej, średnie miesięczne wyniki około 8.000 sztuk znaczą także, że model ten przyciąga najwięcej nowych klientów do marki.

Sumaryczna sprzedaż firmy dla pierwszych pięciu miesięcy tego roku, to 107.612 sztuk, co stanowi wzrost w stosunku do adekwatnego okresu ubiegłego roku o 68%. Zaraz za Picanto plasują się dwa SUV-y: duży Sorento i mniejszy Sportage. W Polsce ten pierwszy zajmuje siódme, a drugi piąte miejsce w swoich klasach.

Natomiast w Polsce łączna sprzedaż KIA do końca maja wyniosła 2.446 szt., co w porównaniu z pięcioma pierwszymi miesiącami 2004 roku daje wzrost aż o  87% (1.304 szt.). Udział marki KIA w polskim rynku, po raz pierwszy w historii, przekroczył  poziom 2% po zanotowaniu 455 aut przekazanych klientom w maju.

Komentując te dane, Grzegorz Leśniczek z KIA Motors Polska, potwierdził zadowolenie z dobrych wyników modeli firmy i zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży, pod koniec tego miesiąca nowego Rio Sedan. W sierpniu dołączy do niego wersja hatchback. Oba auta napędzane będą silnikiem 1,4-litra, a następnie nowym dieslem 1,5 CRDi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?
Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?
Długi weekend majowy to czas na krótkie i długie podróże. Zanim wyjedziemy w trasę warto przypomnieć sobie kilka zasad bezpieczeństwa. Oto kilka rad przekazanych przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji.