mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia i Hyundai chcą pobić Forda i Renault

Kia i Hyundai chcą pobić Forda i Renault

Grupa Kia i Hyundai planują drastycznie zwiększyć do 2010 roku sprzedaż swoich samochodów i tym samym zagrozić największym europejskim koncernom.

Dyrektor sprzedaży koreańskiej dwójki - Ho-Sung Song powiedział, że jeśli uda się corocznie sprzedawać około 800 000 nowych aut to już w 2010 roku w Europie Kia i Hyundai mogą osiągnać poziom sprzedaży porównywalny z Fordem i Renault. Kiedy do tego dojdzie Toyota, która chce do 2015 sprzedać aż 2 miliony nowych aut może się okazać, że wiodącymi markami na rynku europejskim będą właśnie modele pochodzące z Azji.

Hyundai i Kia od dłuższego czasu w Europie rosną w siłę. W 2002 (jeszcze jako importerzy) sprzedali 348 000 nowych aut, w 2004 już 595 500. Teraz szykują się do kolejnej inwazji na europejski rynek motoryzacyjny.

Koreańczycy dużo inwestują. Już wkrótce, bo w 2006 roku, na Słowacji powstanie kolejna fabryka Kia. Hyundai planuje do 2009 roku zainwestować w fabrykę w Czechach oraz w Turcji. Obecnie obie marki otwierają swoje główne kwatery w Niemczech.

Wielka ofensywa Koreańczyków ma rozpocząć się w 2007 roku. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.