mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia i Hyundai chcą pobić Forda i Renault

Kia i Hyundai chcą pobić Forda i Renault

Grupa Kia i Hyundai planują drastycznie zwiększyć do 2010 roku sprzedaż swoich samochodów i tym samym zagrozić największym europejskim koncernom.

Dyrektor sprzedaży koreańskiej dwójki - Ho-Sung Song powiedział, że jeśli uda się corocznie sprzedawać około 800 000 nowych aut to już w 2010 roku w Europie Kia i Hyundai mogą osiągnać poziom sprzedaży porównywalny z Fordem i Renault. Kiedy do tego dojdzie Toyota, która chce do 2015 sprzedać aż 2 miliony nowych aut może się okazać, że wiodącymi markami na rynku europejskim będą właśnie modele pochodzące z Azji.

Hyundai i Kia od dłuższego czasu w Europie rosną w siłę. W 2002 (jeszcze jako importerzy) sprzedali 348 000 nowych aut, w 2004 już 595 500. Teraz szykują się do kolejnej inwazji na europejski rynek motoryzacyjny.

Koreańczycy dużo inwestują. Już wkrótce, bo w 2006 roku, na Słowacji powstanie kolejna fabryka Kia. Hyundai planuje do 2009 roku zainwestować w fabrykę w Czechach oraz w Turcji. Obecnie obie marki otwierają swoje główne kwatery w Niemczech.

Wielka ofensywa Koreańczyków ma rozpocząć się w 2007 roku. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.