mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia i Opel z usterkami

Kia i Opel z usterkami

Tym razem na cenzurowanym UOKiK znalazły się Opel Vectra oraz Opel Signum z roku modelowego 2006, a także wyprodukowana w Korei Południowej Kia Carnival.

W przypadku obu modeli marki Opel  problemem jest łożysko piasty tylnego koła, które może pęknąć podczas użytkowania pojazdu. W istotny sposób wpływa to oczywiście na prowadzenie samochodu, a w skrajnych przypadkach może spowodować odłączenie koła od tylnej osi. General Motors Poland rozpoczął kampanię naprawczą, którą objętych jest 30 aut. Właściciele felernych modeli zostaną powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do serwisu.

W przypadku Kia Carnival usterka może wystąpić w modelach wyprodukowanych między 2002 a 2004 rokiem, a wyposażonych w elektrycznie sterowane fotele. Wiązka elektryczna fotela, która ociera o element metalowy stelaża fotela, może się przecierać. Doprowadzić to może do uszkodzenia całej instalacji elektrycznej, co stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Również i Kia Motors Polska zobowiązał się do rozpowszechnienia informacji dotyczącej akcji naprawczej wśród całej sieci sprzedaży Kia oraz wśród klientów. W Polsce sprzedanych zostało 589 aut, które objęte zostaną akcją serwisową.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando