mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia na olejach Lotosu

Kia na olejach Lotosu

Kia Motors Polska oraz Lotos Oil podpisały umowę o współpracy, w ramach której opracowana została specjalna linia olejów silnikowych dedykowanych do samochodów Kia. Oleje te będą dostępne wyłącznie w sieci serwisowej koreańskiego producenta.

Kia na olejach Lotosu

Oleje linii Lotos Kia Formula powstały w wyniku współpracy producenta samochodów, Centrum Technologicznego Grupy Lotos oraz producentów dodatków olejowych. Jest to odzwierciedlenie współczesnych trendów polegających na rozwijaniu produktów odpowiadających rozwiązaniom stosowanym w poszczególnych modelach samochodów. Nacisk kładzie się na właściwości ochronne, kompatybilność z systemami ograniczania emisji spalin, zmniejszenie zużycia paliwa lub też na wydłużenie okresów między wymianami oleju.

- Wszystko po to, by zapewnić perfekcyjną i niezawodną ochronę każdego silnika w najtrudniejszych warunkach jazdy. W wyścigach samochodowych, choć nie tylko, bo również w trudnych warunkach jazdy w miejskich korkach, gdzie poruszamy się niejednokrotnie po kilka, kilkanaście metrów, potrzebna jest duża elastyczność silnika. Elastyczność, bez której same umiejętności kierowcy nie wystarczą, gdzie rolę nie do przecenienia odgrywa właśnie olej silnikowy – podkreśla prezes Jacek Neska, prezes Lotos Oil S.A..

Użytkownicy samochodów Kia będą mieli do dyspozycji Lotos Synthetic Kia Formula 5W30, Lotos Synthetic Kia Formula 5W40, Lotos Synthetic Turbodiesel Kia Formula 5W40, Lotos Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula 5W40, Lotos Semisynthetic Kia Formula 10W40 oraz olej mineralny Lotos Kia Formula 15W/40. Są one przeznaczone do zastosowania w samochodach osobowych i dostawczych, z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, z turbodoładowaniem lub bez oraz z katalizatorem i bez niego.

Dostępność powyższych olejów wyłącznie w serwisach Kia wynika z tego, że aż 18% kierowców kupuje oleje kierując się radami i wskazówkami mechanika lub stacji serwisowej. Z kolei ponad 29 procent kupuje je właśnie w warsztatach. Porównując te wyniki z podobnymi badaniami sprzed kilku lat widać wyraźne umocnienie pozycji stacji obsługi w handlu olejami silnikowymi.

Zobacz więcej o samochodach marki Kia

Czytaj także:
Zielona Kia Rio (2007-03-06)

Kia cee'd ze składanym dachem (2007-02-23)

Lotos nad Wełtawą i Popradem (2007-03-21)

Inwestycje Lotosu (2007-02-22)

Komentuj:

~Lanosik 2007-05-10

Ja leje od nowosci do silnika mojego Lanosa tylko olej Orlen Synthetic 5W40,autko ma 5.5 roku,przejechane 211000km i smiga jak nowe.Silnik chodzi jak zegarek.Nasze oleje Castrol, Mobil i inne to nie jest ta sama jakosc oleju co oleje tej samej marki na zachodzie.One sa rozlewane w Polsce !!!....a u nas wiadomo,kazdy chce zarobic...

~gbur 2007-04-29

jak zwykle "specjaliści" wiedzą lepiej :) - jak uważasz że mobil rózni się od lotosa to płać dalej - a goście z Kia chyba mają możlwości żeby sprawdzić czy coś jest dobre czy nie ?

~przemroz 2007-04-16

To że olej po 4000km wygląda jakby niebył wymieniany to tylko plus, znaczy że zbiera on zanieczyszczenia z silnika i utrzymuje go w czystosci.

~MasterLease 2007-03-29

Ojojoj! A Cee'd miał być bezawaryjny i dostał 7-letnią gwarancję, a tu proszę, umowa z producentem szlamu do silników... nie wiem co Lotos dodaje do oleju, ale u mnie po 4000km olej Lotos wyglądał tak jak Mobil po 10000km. Nauczyłem się na własnych błędach. Wystarczy spytać pierwszego lepszego mechanika, to powie, że co, jak co, ale na oleju nie powinno się oszczędzać...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.