mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia nadal najdynamiczniejszą marką w Europie

Kia nadal najdynamiczniejszą marką w Europie

19.462 sprzedanych samochodów w listopadzie na terenie Europy jest najlepszym w historii wynikiem uzyskanym przez koreańską markę w tym miesiącu.

W porównaniu do listopada ubiegłego roku sprzedaż była aż o 128% lepsza. Od początku roku sprzedaż wyniosła już 161,825 aut, czyli o 46% lepiej niż w pierwszych jedenastu miesiącach ubiegłego roku.

Największym hitem marki Kia pozostaje wprowadzony do sprzedaży przed siedmioma miesiącami mały Picanto. W samym tylko listopadzie było 9.411 chętnych na to aut, a od debiutu rynkowego liczba ta wynosi już ponad 45.400 sztuk.

Niezły start zanotowały też pozostałe dwa modele debiutują w 2004 roku: Cerato i Sportage. Sorento jak dotąd uzyskało o 39% lepszy rezultat niż przed rokiem, a Carens o 16%.

Czołowymi rynkami dla marki Kia, z miesięczną sprzedażą ponad 3 tys. sztuk, pozostają Niemcy, Hiszpania i Wlk Brytania. W Hiszpanii listopadowa sprzedaż na poziomie 3.804 była rekordowym wynikiem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.