mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie

Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie

W 2013 roku na Starym Kontynencie zarejestrowano 337 972 samochody marki Kia. Najlepszy wynik uzyskały modele Sportatge oraz cee'd.

Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie
W minionym roku W Europie Kia sprzedała 88 147 sztuk modelu Sportage. Tuż za nim uplasował się kompaktowy cee'd z wynikiem 86 432 samochodu(kombi, hatchback oraz pro_cee'd). Europejski klient chętnie kupował również model Rio (56 821 szt.) i Picanto (51 358 szt.). Ponad 60% sprzedanych aut marki Kia pochodziło z europejskich fabryk  - 204 197 samochodów. Najwięcej samochodów sprzedano w Wielkiej Brytanii, ponad 72 tys. sztuk.

„Te najnowsze dane wskazują, iż Kia wciąż utrzymuje  długoterminowy trend wzrostowy w Europie, o czym świadczy stale rosnąca sprzedaż pojazdów tej marki od roku 2008. W ciągu zaledwie pięciu lat zwiększyliśmy naszą penetrację rynkową z 1,7 do 2,7% , co przypisujemy ekscytującej i zorientowanej na atrakcyjny design gamie modelowej oraz coraz lepszej jakości obsługi klienta przez sieć dealerską w całym regionie europejskim” - powiedział Michael Cole, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe.

W przeciągu 12 miesięcy roku 2013 w Polsce Kia sprzedała rekordową ilość samochodów - 17 144 szt. zajmując 6. miejsce wśród wszystkich importerów. W porównaniu z rokiem 2012 jest to ponad 13% wzrost. Wciąż najlepiej sprzedającym się autem od Kii jest Sportage (6 006 szt.). Na drugim miejscu uplasował się cee'd (4 832 szt.) zaś trzecie miejsce przypadło dla modelu Venga z wynikiem 2 513 szt. Dodatkowo mała Kia i model Sportage zostały na koniec roku liderami w swoich segmentach.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że osiągnęliśmy najlepszy z dotychczasowych wyników sprzedaży . W roku 2013 sprzedaliśmy ponad 13%  więcej samochodów niż rok wcześniej a nasza marka zajęła doskonałe szóste miejsce pod względem rejestracji w Polsce. Tak dobry wynik udało nam się osiągnąć m.in. dzięki dopasowanej do polskich realiów polityce cenowej,  szerokiej, dobrze dostosowanej do rynku ofercie produktowej oraz  dynamicznie rozwijającej się polityce flotowej“ - wyliczył Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.  „Rok 2014 nie będzie pewnie łatwy i przyniesie kolejne wyzwania ale  jesteśmy na nie doskonale przygotowani". W 2014 roku Kia chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 18 000 sztuk oraz zwiększyć udział w rynku przynajmniej do 6%.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Sportage
Kia Sportage
Cena podstawowa już od: 75 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Kia Rio
Kia Rio
Cena podstawowa już od: 48 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Premiery 2018-09-14

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe znaki drogowe w Polsce
Nowe znaki drogowe w Polsce
Na polskich drogach już niebawem spotkamy nowe znaki, oznaczające strefę czystego transportu i jej koniec. Ich zignorowanie grozi mandatem do 500 złotych.