mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie

Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie

W 2013 roku na Starym Kontynencie zarejestrowano 337 972 samochody marki Kia. Najlepszy wynik uzyskały modele Sportatge oraz cee'd.

Kia podsumowuje sprzedaż w Polsce i Europie
W minionym roku W Europie Kia sprzedała 88 147 sztuk modelu Sportage. Tuż za nim uplasował się kompaktowy cee'd z wynikiem 86 432 samochodu(kombi, hatchback oraz pro_cee'd). Europejski klient chętnie kupował również model Rio (56 821 szt.) i Picanto (51 358 szt.). Ponad 60% sprzedanych aut marki Kia pochodziło z europejskich fabryk  - 204 197 samochodów. Najwięcej samochodów sprzedano w Wielkiej Brytanii, ponad 72 tys. sztuk.

„Te najnowsze dane wskazują, iż Kia wciąż utrzymuje  długoterminowy trend wzrostowy w Europie, o czym świadczy stale rosnąca sprzedaż pojazdów tej marki od roku 2008. W ciągu zaledwie pięciu lat zwiększyliśmy naszą penetrację rynkową z 1,7 do 2,7% , co przypisujemy ekscytującej i zorientowanej na atrakcyjny design gamie modelowej oraz coraz lepszej jakości obsługi klienta przez sieć dealerską w całym regionie europejskim” - powiedział Michael Cole, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe.

W przeciągu 12 miesięcy roku 2013 w Polsce Kia sprzedała rekordową ilość samochodów - 17 144 szt. zajmując 6. miejsce wśród wszystkich importerów. W porównaniu z rokiem 2012 jest to ponad 13% wzrost. Wciąż najlepiej sprzedającym się autem od Kii jest Sportage (6 006 szt.). Na drugim miejscu uplasował się cee'd (4 832 szt.) zaś trzecie miejsce przypadło dla modelu Venga z wynikiem 2 513 szt. Dodatkowo mała Kia i model Sportage zostały na koniec roku liderami w swoich segmentach.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że osiągnęliśmy najlepszy z dotychczasowych wyników sprzedaży . W roku 2013 sprzedaliśmy ponad 13%  więcej samochodów niż rok wcześniej a nasza marka zajęła doskonałe szóste miejsce pod względem rejestracji w Polsce. Tak dobry wynik udało nam się osiągnąć m.in. dzięki dopasowanej do polskich realiów polityce cenowej,  szerokiej, dobrze dostosowanej do rynku ofercie produktowej oraz  dynamicznie rozwijającej się polityce flotowej“ - wyliczył Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.  „Rok 2014 nie będzie pewnie łatwy i przyniesie kolejne wyzwania ale  jesteśmy na nie doskonale przygotowani". W 2014 roku Kia chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 18 000 sztuk oraz zwiększyć udział w rynku przynajmniej do 6%.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia Sportage
Kia Sportage
Cena podstawowa już od: 75 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Kia Rio
Kia Rio
Cena podstawowa już od: 47 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Kia Picanto
Kia Picanto
Cena podstawowa już od: 39 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 490 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Kia Stonic - nowy crossover z Korei

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech