mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia przewiduje dalszy wzrost

Kia przewiduje dalszy wzrost

Rok 2004 jest bardzo dobry dla południowokoreańskich marek, w szczególności dla Kia. Jednak w przyszłym roku firma planuje dalszy wzrost sprzedaży, głównie poprzez zwiększenie eksportu.

Według szacunków koncernu możliwy jest wzrost sprzedaży na zagranicznych rynkach nawet o 30% do poziomu 10 mld dolarów. Głównym motorem napędowym zwiększonej jeszcze sprzedaży ma być wprowadzona w styczniu do europejskich salonów nowa wersja modelu Sportage.

W tym roku wartość sprzedanych samochodów na zagranicznych rynkach ma osiągnąć 7 mld USD, z czego największy udział osiągnęły modele Morning z segmentu mini oraz Sorento z segmentu SUV. W samym tylko listopadzie Kia odnotowała wzrost sprzedaży o 28,4% (109.694 aut). Jest to zasługa eksportu, który wzrósł w tym miesiącu o 45% (87.386 aut), a w samej tylko Europie aż o 79%. Równocześnie słabsze wyniki marka osiągnęła na swoim krajowym rynku, gdzie sprzedaż spadła o 11,2% do poziomu 17.556 egzemplarzy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!