mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia rośnie w Rosji

Kia rośnie w Rosji

Południowo-koreański producent zamierza wyprodukować 148.000 modeli Spectra w swojej nowej fabryce w Rosji.

Montaż auta segmentu C ma się rozpocząć w sierpniu tego roku, kiedy to zostaną oddane do użytku wszystkie części montowni w mieście Izh-Avto. Firma o tej samej nazwie, przy współpracy firmy-córki SOK Group, będzie odpowiedzialna za realizację produkcji średniego modelu Kia.

W skład zakładu wejdą blacharnia, lakiernia oraz dział montażu. Jednocześnie będzie to jedna z największych inwestycji motoryzacyjnych w Rosji. Sama lakiernia będzie zdolna roczne pomalować 220.000 aut.

Inwestycja ta wymaga również przeszkolenia odpowiedniej liczby pracowników. Kia wdrażając swoje normy jakości, szkoli 50 specjalistów w nadzorze wielkoseryjnej produkcji.

Realizując zawarte w sierpniu 2003 roku porozumienie, Kia wyprodukuje między 2005 a 2009 rokiem 148.000 sztuk modelu Spectra. Większość z nich trafi na rynek lokalny, co jest elementem planu maksymalizacji udziałów rynkowych i osiągnięcia pozycji lidera.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic