mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia rośnie w Rosji

Kia rośnie w Rosji

Południowo-koreański producent zamierza wyprodukować 148.000 modeli Spectra w swojej nowej fabryce w Rosji.

Montaż auta segmentu C ma się rozpocząć w sierpniu tego roku, kiedy to zostaną oddane do użytku wszystkie części montowni w mieście Izh-Avto. Firma o tej samej nazwie, przy współpracy firmy-córki SOK Group, będzie odpowiedzialna za realizację produkcji średniego modelu Kia.

W skład zakładu wejdą blacharnia, lakiernia oraz dział montażu. Jednocześnie będzie to jedna z największych inwestycji motoryzacyjnych w Rosji. Sama lakiernia będzie zdolna roczne pomalować 220.000 aut.

Inwestycja ta wymaga również przeszkolenia odpowiedniej liczby pracowników. Kia wdrażając swoje normy jakości, szkoli 50 specjalistów w nadzorze wielkoseryjnej produkcji.

Realizując zawarte w sierpniu 2003 roku porozumienie, Kia wyprodukuje między 2005 a 2009 rokiem 148.000 sztuk modelu Spectra. Większość z nich trafi na rynek lokalny, co jest elementem planu maksymalizacji udziałów rynkowych i osiągnięcia pozycji lidera.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross