mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia świętuje sukces swojej fabryki

Kia świętuje sukces swojej fabryki

Europejska fabryka koreańskiego producenta w Żylinie ma powody do świętowania. Rosnący popyt na modele Kia spowodował, że w zakładzie odnotowano wzrost produkcji.

Kia świętuje sukces swojej fabryki
Produkcja fabryki w Żylinie w roku 2011 wyniosła 252 tys. aut. Z kolei z taśmy zjechało 359 tys. sztuk jednostek napędowych. Daje to wzrost 10 i  12 procentowy w porównaniu do 2010 roku. W styczniu 2012 roku w zakładzie została uruchomiona trzecia zmiana i dzięki temu pracę znalazło 900 nowych pracowników. Obecnie w Żylinie Kia zatrudnia 3900 osób.

Koreański producent dąży do osiągnięcia maksymalne mocy przerobowej fabryki, która wynosi 450 tys. sztuk silników rocznie. W tym celu Kia zainwestowała już kwotę 200 mln euro. „Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla marki Kia w Europie z uwagi na sprzedaż przekraczającą wszelkie wskaźniki rynkowe. W tym momencie jesteśmy bez wątpienia najszybciej rozwijającą się marką w Europie", powiedział Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu w Kia Motors Europe.

Kia wprowadzając do produkcji nową generację cee'da chce zainwestować 110 mln euro. Koreańczycy liczą, że dzięki nowemu modelowi uda im się rocznie wyprodukować 285 tys. sztuk aut co będzie kolejnym wzrostem i sukcesem. W 2011 z taśmy fabryki zjechało 101 tys. sztuk Sportage, 103 tys. ceed'ow oraz 11000 szt. modelu Venga, którego produkcja rozpoczęła się w październiku 2011.

Kia nie tylko produkuje samochody w Żylinie, ale i angażuje się w to co otacza fabrykę. Koreańczycy przekazali miastu 400 tys. euro z czego prawie połowa została przekazana na ochronę środowiska, a pozostała kwota na cele społeczne. Kia jaka marka w ostatnich latach rozwija się dynamiczne, a nowa gama cieszy się dużym zainteresowaniem co przekłada się na wzrost produkcji. Konkurencja już od dawna poważnie traktuje Koreańczyków jako dużego gracza, który cały czas rośnie w siłę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia produkcja silnikow produkcja samochodow fabryka

Podobne wiadomości:

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~Ta fabryka miala byc w polsce szkoda ze nasz rzad 2012-04-20

nie umial zdobyc inwestycji....

~Danny 2012-04-18

Pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu KIA zastanawiała się na wyborem kraju gdzie będzie produkować auta. Wielka strata dla Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.