mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia w Polsce ma powody do zadowolenia

Kia w Polsce ma powody do zadowolenia

Nowe modele wprowadzone na rynek polski w ostatnim czasie przez Kia pozwoliły koncernowi uzyskać wzrost sprzedaży - poinformował Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska.

Wojciech Szyszko zajmuje obecne stanowisko od kilku miesięcy. Okres ten był trudny dla polskiej branży motoryzacyjnej, „po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej dramatycznie wzrósł import samochodów używanych, co znacznie spowolniło sprzedaż samochodów nowych”, tłumaczy Dyrektor Kia Motors.

Niestety spodziewa się on, że mimo licznych akcji promocyjnych i coraz większych rabatów stosowanych przez większość importerów trend ten do końca roku raczej się nie zmieni. Tym bardziej Kia może być zadowolona ze swoich wyników, ponieważ zarówno w sierpniu, jak i we wrześniu koncern zwiększył swoją sprzedaż w stosunku do analogicznych miesięcy ubiegłego roku. W sierpniu sprzedały się 403 samochody (201 sztuk więcej niż przed rokiem), a we wrześniu 511 (291 sztuk więcej). Ponadto cała tegoroczna sprzedaż już przewyższyła sprzedaż z roku 2003 o ponad 1800 aut.

Tak dobre wyniki Wojciech Szyszko tłumaczy pojawieniem się na rynku nowych modeli. „W segmencie małych samochodów pojawił się Picanto. W segmencie samochodów kompaktowych wprowadziliśmy na rynek Cerato w 2 wersjach nadwoziowych: sedan i hatchback. Ponadto pojawił się bardzo dobrze sprzedający się w Europie Zachodniej minivan Carens, dostępny m.in. z silnikiem wysokoprężnym 2.0 CRDi oraz znany dobrze na rynku polskim dostawczy Pregio. Wzrost sprzedaży zawdzięczamy także naszym flagowym modelom z segmentów SUV i MPV – Sorento i Carnival”, z zadowoleniem wyjaśnia Dyrektor Kia Motors Poland. Wciąż zainteresowaniem klientów cieszy się także dostawczy pojazd tej marki o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, a w listopadzie pojawi się zmodernizowana wersja tego modelu z zupełnie nową kabiną i zwiększoną o ok. 200 kg ładownością. Na początku przyszłego roku na polski rynek ma trafić również Kia Sportage.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Bezpieczna jazda na Wszystkich Świętych
Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. Jak bezpiecznie dotrzeć na cmentarz i wrócić do domu?