mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia z salonów VW, Opla lub Forda

Kia z salonów VW, Opla lub Forda

Koreański producent samochodów marki Kia, aby w dalszym ciągu utrzymać wysoką dynamikę sprzedaży aut w Europie, będzie chciał oferować swoje modele także w salonach innych marek.

Kia z salonów VW, Opla lub Forda
Obecne wyniki sprzedaży na rynku europejskim są tak dobre (242 tys. sprzedanych aut w ubiegłym roku, coroczny 45-proc. wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich trzech lat), iż zwiększony został cel sprzedaży na 2010 rok. Władze Kia zamierzają w tymże roku przekroczyć barierę 500 tys. sprzedanych samochodów w Europie, podczas gdy jeszcze nie tak dawno zakładano sprzedaż 400 tys. dopiero w 2012 r.
 
Jednak aby to się udało, potrzebna jest dalsza rozbudowa sieci dealerskiej marki Kia w Europie. Obecnie liczy ona 1.480 punktów i może okazać się to za małą liczbą, by móc zapewnić dalszy tak dynamiczny wzrost sprzedaży. Obok ilości, niezwykle ważna jest też jakość nowych salonów. Dlatego władze koreańskiego koncernu biorą jak najbardziej poważnie pod uwagę możliwość sprzedaży swoich modeli w wielomarkowych salonach, które już mają pewną renomę. Przy tym chętnym wzrokiem patrzą na punkty dealerskie prowadzące przede wszystkim sprzedaż aut takich marek jak Opel, Volkswagen, Ford lub Mitsubishi.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Kia

 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Aktualności 2016-11-25

Kia Soul po liftingu

Kia Soul po liftingu

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

~hans 2006-07-20

super samochody

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport