mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia znowu doceniona przez JD Power

Kia znowu doceniona przez JD Power

Modele Kia Sportage i Opirus (Amanti na rynku amerykańskim) okazały się bezkonkurencyjne w swoich klasach w przeprowadzonych w USA przez organizację J.D. Power and Associates badaniach studium APEAL.

Kia znowu doceniona przez JD Power

Ostatnie działania organizacji J.D. Power skoncentrowały się na zbadaniu zadowolenia amerykańskich klientów z użytkowania samochodów podczas pierwszych 3 miesięcy ich posiadania. Studium oparło się na komentarzach otrzymanych od ponad 115.000 nabywców i użytkowników pojazdów fabrycznie nowych. Tylu amerykańskich kierowców zostało poproszonych o dokonanie oceny atrakcyjności swoich samochodów. W ogólnym zestawieniu, pod kontem atrakcyjności różnych marek i zadowolenia klientów aż dwa modele Kii zajęły pierwsze miejsca w swoich klasach: Kia Sportage i Opirus. 

Wśród wielu przeprowadzanych przez organizację J.D. Power badań znajduje się tzw. studium APEAL. Pełna nazwa badania to Studium Osiągów, Użytkowania oraz Wyglądu Auta (ang. Automotive Performance, Execution and Layout Study). Badanie APEAL sprawdza atrakcyjność różnych marek dla ich użytkowników. Na postawie tych badań szacuje się również, z jakim oddźwiękiem spotykają się wprowadzane na rynek nowe lub odświeżone modele.

Badanie APEAL przeprowadza się wśród nabywców w trakcie pierwszych trzech miesięcy użytkowania samochodów. Pod uwagę brane są różne czynniki składające się na atrakcyjność pojazdów – m.in. moc silnika, przyspieszenie, skuteczność hamulców, komfort użytkowania, wystrój wnętrza i design nadwozia, funkcjonalność, dźwiękoszczelność czy klimatyzacja. To właśnie te elementy ocenione zostały bardzo wysoko w modelach Sportage i Opirus, co pozwoliło uplasować oba pojazdy na najwyższych miejscach w swoich segmentach.

Badanie to potwierdziło znaczącą poprawę jakości samochodów Kia. Po raz pierwszy samochody marki Kia zajęły w swoich segmentach najwyższe pozycje. "Wzrost jakości jest w tej chwili jednym z najważniejszych celów firmy Kia i jestem przekonany, że nasze samochody coraz częściej będą doceniane przy okazji różnych badań i będą zajmować najwyższe pozycje w poszczególnych rankingach" powiedział Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska.

Studium APEAL jest jednym z trzech badań prowadzonych przez J.D. Power and Associates. Pozostałe dwa to: Vehicle Dependability Study (VDS), które obejmuje występowanie usterek w 3-letnich samochodach, przede wszystkim w takim zakresie jak układ jezdny, obsługa, hamulce, wyposażenie, silnik, napęd i nadwozie oraz Initial Quality Study (IQS), które bada samochody po 90-dniowym użytkowaniu.

Zobacz więcej o marce Kia

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.