mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia zwiększa aktywność w Chinach

Kia zwiększa aktywność w Chinach

Południowokoreańska marka Kia, kontrolowana przez Hyundai Motors, zainwestuje 790 mln dolarów w fabrykę samochodów oraz w nowo utworzoną spółkę joint venture.

Nowy zakład powstanie w Yancheng na wschodzie Chin. Dzięki niemu roczna produkcja marki w chińskich fabrykach wzrośnie ponad trzykrotnie ze 130 do 430 tys. aut.

W nowej spółce Kia posiadać będzie 50 procent udziałów. Po 25% otrzymają Dongfeng Motor, jeden z największych chińskich producentów motoryzacyjnych, oraz Yueda, grupa przemysłowa z Jiangsu.

Dzięki nowemu projektowi Hyundai chce znacznie zwiększyć swoją łączną produkcję na rynku chińskim. Wg planów do końca 2010 roku roczna produkcja ma wynieść milion egzemplarzy, co ma zapewnić firmie 20-procentowy udział w rynku i 20 mld przychodów ze sprzedaży.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku łączna sprzedaż 39 producentów działających w Chinach spadła o 7,7% w porównaniu do zeszłego roku. W tym okresie sprzedaż aut marki Kia wyniosła 26 tysięcy sztuk, nieznacznie mniej niż w ubiegłym roku. Jednak prezes działającej obecnie na chińskim rynku spółki liczy na roczną sprzedaż w wysokości 100 tys. aut, głównie dzięki wprowadzanemu właśnie modelowi Cerato.

W tej chwili Kia sprzedaje w Chinach kompaktowego sedana Qianlima, Optimę oraz Carnival.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando