mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia zwiększa aktywność w Chinach

Kia zwiększa aktywność w Chinach

Południowokoreańska marka Kia, kontrolowana przez Hyundai Motors, zainwestuje 790 mln dolarów w fabrykę samochodów oraz w nowo utworzoną spółkę joint venture.

Nowy zakład powstanie w Yancheng na wschodzie Chin. Dzięki niemu roczna produkcja marki w chińskich fabrykach wzrośnie ponad trzykrotnie ze 130 do 430 tys. aut.

W nowej spółce Kia posiadać będzie 50 procent udziałów. Po 25% otrzymają Dongfeng Motor, jeden z największych chińskich producentów motoryzacyjnych, oraz Yueda, grupa przemysłowa z Jiangsu.

Dzięki nowemu projektowi Hyundai chce znacznie zwiększyć swoją łączną produkcję na rynku chińskim. Wg planów do końca 2010 roku roczna produkcja ma wynieść milion egzemplarzy, co ma zapewnić firmie 20-procentowy udział w rynku i 20 mld przychodów ze sprzedaży.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku łączna sprzedaż 39 producentów działających w Chinach spadła o 7,7% w porównaniu do zeszłego roku. W tym okresie sprzedaż aut marki Kia wyniosła 26 tysięcy sztuk, nieznacznie mniej niż w ubiegłym roku. Jednak prezes działającej obecnie na chińskim rynku spółki liczy na roczną sprzedaż w wysokości 100 tys. aut, głównie dzięki wprowadzanemu właśnie modelowi Cerato.

W tej chwili Kia sprzedaje w Chinach kompaktowego sedana Qianlima, Optimę oraz Carnival.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.