Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kia zwiększa aktywność w Chinach

Kia zwiększa aktywność w Chinach

Południowokoreańska marka Kia, kontrolowana przez Hyundai Motors, zainwestuje 790 mln dolarów w fabrykę samochodów oraz w nowo utworzoną spółkę joint venture.

Nowy zakład powstanie w Yancheng na wschodzie Chin. Dzięki niemu roczna produkcja marki w chińskich fabrykach wzrośnie ponad trzykrotnie ze 130 do 430 tys. aut.

W nowej spółce Kia posiadać będzie 50 procent udziałów. Po 25% otrzymają Dongfeng Motor, jeden z największych chińskich producentów motoryzacyjnych, oraz Yueda, grupa przemysłowa z Jiangsu.

Dzięki nowemu projektowi Hyundai chce znacznie zwiększyć swoją łączną produkcję na rynku chińskim. Wg planów do końca 2010 roku roczna produkcja ma wynieść milion egzemplarzy, co ma zapewnić firmie 20-procentowy udział w rynku i 20 mld przychodów ze sprzedaży.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku łączna sprzedaż 39 producentów działających w Chinach spadła o 7,7% w porównaniu do zeszłego roku. W tym okresie sprzedaż aut marki Kia wyniosła 26 tysięcy sztuk, nieznacznie mniej niż w ubiegłym roku. Jednak prezes działającej obecnie na chińskim rynku spółki liczy na roczną sprzedaż w wysokości 100 tys. aut, głównie dzięki wprowadzanemu właśnie modelowi Cerato.

W tej chwili Kia sprzedaje w Chinach kompaktowego sedana Qianlima, Optimę oraz Carnival.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj