mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kiedy Porsche 4d?

Kiedy Porsche 4d?

Ze źródeł zbliżonych do niemieckiego producenta sportowych samochodów już wcześniej dochodziły słuchy na temat możliwego pojawienia się szybkiego sedana.

Po zaprezentowaniu najnowszej wersji Boxstera - zamkniętego coupe Cayman - jest niemal pewne, że stuttgarcka firma uzupełni paletę modelową o mocne cztero-drzwiowe auto, wzorowane nieco na Mercedesie CLS. Wszystko wskazuje na to, iż oficjalna wiadomość na ten temat może nadejść już w tym tygodniu, podczas "wizytacji" zakładów przez Kanclerza Niemiec, Gerharda Schroedera.

Panamera - bo o takiej nazwie wcześniej się mówiło - będzie piątym, po 911-ce, Boxsterze, Cayenne i właśnie Caymanie samochodem jednego z najbardziej rentownych producentów na świecie. Aby utrzymać taki stan rzeczy Porsche musie jednak zadbać o zyski z tej inwestycji, a wiadomo, że samochód byłby bardzo niszowy. W związku z tym, jak sugerują serwisy branżowe, rozpatrywane jest użycie platformy Volkswagena Phaetona.

Byłby to dalszy ciąg współpracy dwóch niemieckich producentów. To właśnie poprzez joint venture z VW Porsche mogło pozwolić sobie na znaczne obniżenie kosztów opracowania Cayenne - obecnie hitu w palecie. Szansą dla Panamery jest więc użycie podzespołów VW, do których dopasowano by silniki V6 i V8. Ostateczna decyzja producenta ma zapaść wkrótce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.