mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kiedy Porsche 4d?

Kiedy Porsche 4d?

Ze źródeł zbliżonych do niemieckiego producenta sportowych samochodów już wcześniej dochodziły słuchy na temat możliwego pojawienia się szybkiego sedana.

Po zaprezentowaniu najnowszej wersji Boxstera - zamkniętego coupe Cayman - jest niemal pewne, że stuttgarcka firma uzupełni paletę modelową o mocne cztero-drzwiowe auto, wzorowane nieco na Mercedesie CLS. Wszystko wskazuje na to, iż oficjalna wiadomość na ten temat może nadejść już w tym tygodniu, podczas "wizytacji" zakładów przez Kanclerza Niemiec, Gerharda Schroedera.

Panamera - bo o takiej nazwie wcześniej się mówiło - będzie piątym, po 911-ce, Boxsterze, Cayenne i właśnie Caymanie samochodem jednego z najbardziej rentownych producentów na świecie. Aby utrzymać taki stan rzeczy Porsche musie jednak zadbać o zyski z tej inwestycji, a wiadomo, że samochód byłby bardzo niszowy. W związku z tym, jak sugerują serwisy branżowe, rozpatrywane jest użycie platformy Volkswagena Phaetona.

Byłby to dalszy ciąg współpracy dwóch niemieckich producentów. To właśnie poprzez joint venture z VW Porsche mogło pozwolić sobie na znaczne obniżenie kosztów opracowania Cayenne - obecnie hitu w palecie. Szansą dla Panamery jest więc użycie podzespołów VW, do których dopasowano by silniki V6 i V8. Ostateczna decyzja producenta ma zapaść wkrótce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech