mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kiedy najczęściej wzywamy pomoc drogową?

Kiedy najczęściej wzywamy pomoc drogową?

Kłopoty z silnikiem bądź akumulatorem były najczęstszym powodem, dla którego polscy kierowcy wzywali pomoc drogową w okresie wakacyjnym - wynika z raportu przygotowanego przez firmę Starter.

Kiedy najczęściej wzywamy pomoc drogową?
Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy tego roku kierowcy wzywali pomoc drogową firmy Starter 6.021 razy. Najwięcej, bo aż 26 proc. wszystkich awarii pojazdów, dotyczyło problemów z silnikiem. Na drugim miejscu znalazły się kłopoty z akumulatorem (15 proc.). Na liście najczęstszych awarii trzecie miejsce zajęły usterki kół (9 proc.). Skuteczność udanych napraw na drodze, przy awariach do których wysłano mechanika Startera z zadaniem podjęcia próby naprawy na drodze, wyniosła aż 63 proc.

8 proc. kierowców wzywało pomoc z powodu problemów z napędem oraz skrzynią biegów, a 6 proc. miało kłopoty z elektryką, bądź kluczykami, zamkiem oraz alarmem w swoim samochodzie. 5 proc. zgłaszanych awarii dotyczyło chłodzenia/ogrzewania, zaś po 4 proc. dotyczyło układu paliwowego oraz alternatora/prądnicy.

Raport firmy Starter podaje, że najczęściej spotykanymi usterkami silnika były usterki mechaniczne (79 proc.), awarie układu smarowania (5 proc.), usterki układu doładowania (4 proc.) i pomniejsze awarie - 11 proc. W 98 proc. problemy z akumulatorem polegały po prostu na jego wyładowaniu. Natomiast częste przebicia opon (97 proc.), a także problemy z ich mocowaniem, zmuszały kierowców do korzystania z pomocy assistance.

- Analizujemy wszystkie awarie zaistniałe na terenie Polski obsłużone przez mechaników firmy Starter. Dzięki nabytemu w ostatnich latach doświadczeniu oraz wiedzy ADAC, niemieckiego partnera firmy, mechanicy Startera mogli zaradzić 63 proc. tych uszkodzeń, naprawiając auta już na drodze i tym samym ratując swoim klientom zagrożone urlopy. Firma może pochwalić się najwyższym odsetkiem udanych napraw na drodze w Polsce – powiedział Marek Zefirian, prezes zarządu Starter.
Tematy w artykule: awaria usterka pomoc drogowa naprawa

Podobne wiadomości:

Dwie akcje serwisowe Opla Mokki

Dwie akcje serwisowe Opla Mokki

Aktualności 2015-07-28

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.