mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Fotoradary na ulicach Warszawy stoją i straszą kierowców, ale jak się okazuje nie działają. Przechodzą obecnie przeglądy i lada chwila wystartują. Kiedy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?
Przypomnijmy, że wraz z nowym rokiem prawo do użytkowania fotoradarów utraciły straż miejska i straże gminne. Pozostało więc wiele urządzeń, które nie mogły funkcjonować. Jednym z takich zjawisk są fotoradary na stołecznych ulicach. W grudniu podpisano umowę z Główną Inspekcją Transportu Drogowego, która to ma przejąć kontrolę nad tymi urządzeniami na kolejne trzy lata. Od początku roku z urządzeń stojących na ulicach Warszawy zdjęto folie, ale nie oznacza to że fotoradary działają.

W rozmowie z portalem samar.pl przedstawiciele Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) tłumaczyli, że wszystkie fotoradary i maszty stojące na Warszawskich ulicach przechodzą obecnie obowiązkowy przegląd - stały nieużywane przez ponad rok, to dobrze że sprawdza się ich sprawność zanim ponownie będą one wystawiały mandaty. W Warszawie jest 27 masztów i 24 fotoradary, kiedy zaczną działać?

Przedstawiciele Canard zapowiadają, że pierwsze urządzenie zaczną robić zdjęcia kierowcą jeszcze na przełomie lutego i marca, a do końca marca będą działały już wszystkie sprawne fotoradary. Ile będzie sprawnych, a ile będzie wymagało naprawy i późniejszego wprowadzenia "do służby"? Nie wiadomo.
Tematy w artykule: fotoradary

Podobne wiadomości:

Fotoradary wracają do Warszawy

Fotoradary wracają do Warszawy

Finanse i prawo 2016-12-21

Nie ma fotordarów, jeździmy szybciej

Nie ma fotordarów, jeździmy szybciej

Finanse i prawo 2016-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.