mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Fotoradary na ulicach Warszawy stoją i straszą kierowców, ale jak się okazuje nie działają. Przechodzą obecnie przeglądy i lada chwila wystartują. Kiedy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?
Przypomnijmy, że wraz z nowym rokiem prawo do użytkowania fotoradarów utraciły straż miejska i straże gminne. Pozostało więc wiele urządzeń, które nie mogły funkcjonować. Jednym z takich zjawisk są fotoradary na stołecznych ulicach. W grudniu podpisano umowę z Główną Inspekcją Transportu Drogowego, która to ma przejąć kontrolę nad tymi urządzeniami na kolejne trzy lata. Od początku roku z urządzeń stojących na ulicach Warszawy zdjęto folie, ale nie oznacza to że fotoradary działają.

W rozmowie z portalem samar.pl przedstawiciele Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) tłumaczyli, że wszystkie fotoradary i maszty stojące na Warszawskich ulicach przechodzą obecnie obowiązkowy przegląd - stały nieużywane przez ponad rok, to dobrze że sprawdza się ich sprawność zanim ponownie będą one wystawiały mandaty. W Warszawie jest 27 masztów i 24 fotoradary, kiedy zaczną działać?

Przedstawiciele Canard zapowiadają, że pierwsze urządzenie zaczną robić zdjęcia kierowcą jeszcze na przełomie lutego i marca, a do końca marca będą działały już wszystkie sprawne fotoradary. Ile będzie sprawnych, a ile będzie wymagało naprawy i późniejszego wprowadzenia "do służby"? Nie wiadomo.
Tematy w artykule: fotoradary

Podobne wiadomości:

Nie ma fotordarów, jeździmy szybciej

Nie ma fotordarów, jeździmy szybciej

Finanse i prawo 2016-06-15

Mandaty - koniec z donoszeniem na siebie lub rodzinę

Mandaty - koniec z donoszeniem na siebie lub...

Finanse i prawo 2016-05-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.