mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kierowcy sprawdzają swoją wiedzę

Kierowcy sprawdzają swoją wiedzę

Zakończył się pierwszy konkurs dla Internautów zorganizowany w ramach kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą filtru powietrza i jego wpływu na pojazd.

Kierowcy sprawdzają swoją wiedzę
Organizatorzy konkursu za pośrednictwem strony kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu zapytali Internautów o to, jak zużyty filtr powietrza wpływa na funkcjonowanie samochodu. Filtr powietrza to niezwykle ważny, a niedoceniany przez kierowców element, który ma bezpośredni wpływ na osiągi silnika oraz ilość spalanego paliwa. Wymiana filtru powietrza to wydatek niewielki, a zaniedbanie tej kwestii zwykle generuje znacznie wyższe koszty.

Cząstki zanieczyszczeń w powietrzu pobieranym z atmosfery zatrzymywane są w filtrze powietrza przez specjalny materiał o porowatej, włóknistej strukturze. Jest on niewrażliwy na zawilgocenie wodą, a nawet olejem i ma odpowiednio dobraną przepustowość – w zależności od typu silnika. Nieodpowiedni, czyli nadmiernie zanieczyszczony lub nieprofesjonalnie dobrany filtr powoduje wyraźny spadek osiągów silnika. Źle oczyszczone powietrze może poważnie zaszkodzić silnikowi, powodując między innymi zużycie tłoków i cylindrów. Jeśli natomiast filtr jest nieodpowiednio dobrany i przepuszcza zbyt mało powietrza – wzrasta zużycie paliwa, a w spalinach zwiększa się zawartość sadzy.

Zwycięzca pierwszego konkursu internetowego Akademii Bezpiecznego Samochodu został już wyłoniony. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie www.abs.org.pl/konkurs Na stronie kampanii zostaną wkrótce opublikowane kolejne pytania konkursowe.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando