mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kierowcy sprawdzają swoją wiedzę

Kierowcy sprawdzają swoją wiedzę

Zakończył się pierwszy konkurs dla Internautów zorganizowany w ramach kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą filtru powietrza i jego wpływu na pojazd.

Kierowcy sprawdzają swoją wiedzę
Organizatorzy konkursu za pośrednictwem strony kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu zapytali Internautów o to, jak zużyty filtr powietrza wpływa na funkcjonowanie samochodu. Filtr powietrza to niezwykle ważny, a niedoceniany przez kierowców element, który ma bezpośredni wpływ na osiągi silnika oraz ilość spalanego paliwa. Wymiana filtru powietrza to wydatek niewielki, a zaniedbanie tej kwestii zwykle generuje znacznie wyższe koszty.

Cząstki zanieczyszczeń w powietrzu pobieranym z atmosfery zatrzymywane są w filtrze powietrza przez specjalny materiał o porowatej, włóknistej strukturze. Jest on niewrażliwy na zawilgocenie wodą, a nawet olejem i ma odpowiednio dobraną przepustowość – w zależności od typu silnika. Nieodpowiedni, czyli nadmiernie zanieczyszczony lub nieprofesjonalnie dobrany filtr powoduje wyraźny spadek osiągów silnika. Źle oczyszczone powietrze może poważnie zaszkodzić silnikowi, powodując między innymi zużycie tłoków i cylindrów. Jeśli natomiast filtr jest nieodpowiednio dobrany i przepuszcza zbyt mało powietrza – wzrasta zużycie paliwa, a w spalinach zwiększa się zawartość sadzy.

Zwycięzca pierwszego konkursu internetowego Akademii Bezpiecznego Samochodu został już wyłoniony. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie www.abs.org.pl/konkurs Na stronie kampanii zostaną wkrótce opublikowane kolejne pytania konkursowe.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.