mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kieszonkowe dla Seata

Kieszonkowe dla Seata

Należąca do grupy Volkswagen, hiszpańska marka Seat zamierza zainwestować 1,2 miliarda Euro w rozwój nowych modeli oraz zwiększenie produkcji w swojej największej fabryce w Martorell pod Barceloną.

Kieszonkowe dla Seata

O problemach finansowych Seata głośno jest już od dawna. Przymierzano się do zwolnienia ponad tysiąca pracowników co groziło rozpoczęciem strajków. Dlatego też w takim zagrożeniu szefowie Seata postanowili ruszyć ze zmianami, które mają na celu wprowadzenie nowych modeli oraz rozwój produkcji co w konsekwencji ma przełożyć się na wzrost sprzedaży samochodów z hiszpańskim rodowodem.

Część środków, z ponad miliarda Euro, jakie Seat przewidział na inwestycje pochłonie rozbudowa części lakierniczej i farbiarni oraz głównych kwater firmy.

Dodatkowo pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę fabryki, tak aby można było rozpocząć w 2008 roku prace nad nowym modelem Seata Ibiza, przedłużonej wersji crossover modelu Altea oraz nowych wersji Toledo. Spory zastrzyk gotówki ma także przypaść na badania i wyszukiwanie nowych technologii.

Wszystkie koszta jakie związane są z rozwojem, Seat może potraktować jako kieszonkowe od swojego „rodzica” –  Volkswagena, który w trosce o przyszłość marki na rodzimym, hiszpańskim rynku postanowił wspomóc podlegającego mu producenta aut.

Informacja o inwestycjach pojawiła się nie przypadkowo. Już jutro bowiem (9.11) odbędzie się zebranie z przedstawicielami 1,346 pracowników z fabryki w Martorell z którymi Seat chciał rozwiązać kontrakty. Teraz szefowie chcą zaproponować obniżenie progu emerytalnego dla nieokreślonej jeszcze liczby pracowników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.