mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kijanki na torze w Poznaniu

Kijanki na torze w Poznaniu

Podczas trzeciej eliminacji Kia Lotos Race kibice mogli podziewać zmagania Picanto na naszym domowym podwórku, a konkretnie na torze w Poznaniu.

Kijanki na torze w Poznaniu
Sobotnie kwalifikacje podzieliła pogoda. Pierwsza część rozgrywana była przy słonecznej pogodzie, podczas gdy druga część dostarczyła ulewnego deszczu. Michał Dobrowolski po podsumowaniu czasów obu przejazdu wywalczył pole position. Awaria auta wykluczyła z drugiej części treningów lidera klasyfikacji generalnej Zbigniewa Łacisza. Na deszczowym torze problemy miał Patryk Kadlec, który dachował. Jednak oba auta zostały reanimowane i obaj panowie wystartowali z końcowych pozycji.

W pierwszym wyścigu zwyciężył Dobrowolski tuż przed Łaciszem, który mimo startu z 21 pola po 12 okrążeniach przedarł się na podium. Na najniższym stopniu podium zameldował się Grzegorz Kubat, który na linię mety dotarł po walce z Filipem Tokarem na ostatnim okrążeniu. Drugi sprint przyniósł oczywiście start w odwróconej kolejności dla pierwszych 10 kierowców. Metę jako pierwszy przekroczył 16-letni Bartłomiej Mirecki, który na ostatnich zakrętach wyprzedził Zbigniewa Łacisza. Trzecie miejsce przypadło dla spokojnie jadącego Damiana Łaty.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Zbigniew Łacisz przed Filipem Tokarem oraz Bartkiem Mireckim. Następna eliminacja odbędzie się pod Bratysławą 17-18 sierpnia na torze Slovakiaring.
Tematy w artykule: KIA Lotos Race

Podobne wiadomości:

Kia Picanto Race

Kia Picanto Race

Aktualności 2011-09-07

Limitowane Picanto

Limitowane Picanto "Kia Lotos Race" w...

Premiery 2013-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.