mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Killer-Kubica wytrzymał 75G!

Killer-Kubica wytrzymał 75G!

Opóźnienie jakiemu został poddany Robert Kubica podczas potężnego wypadku w Grand Prix Kanady osiągnęło maksymalną wartość wynoszącą aż 75G, co jest jedną z najwyższych wartości jakie zanotowano w nowoczesnym bolidzie F1.

Killer-Kubica wytrzymał 75G!

Zespół BMW Sauber ujawnił informacje dotyczące wypadku, z którego Polak wyszedł praktycznie bez obrażeń.

”Podczas gdy byliśmy kompletnie zszokowani siłą tego wypadku, znaleźliśmy się w siódmym niebie po tym jak dowiedzieliśmy się, że Robert nie został ciężko ranny i byliśmy zadowoleni z tego w jaki sposób zachowało się nadwozie, stanowiące klatkę bezpieczeństwa” - powiedział dyrektor techniczny zespołu, Willy Rampf.

Robert Kubica wypoczywa aktualnie przed wyścigiem we Francji (już 1 lipca na torze Magny Cours),  zaś Międzynarodowa Federacja Samochodowa bada wrak bolidu rozbitego w Grand Prix Kanady. Pierwsze raporty z oględzin wskazują także, że polski kierowca przeżył znacznie silniejszy wstrząs, niż wstępnie wyliczono.

„Dzięki tak paskudnym kraksom możemy wyciągnąć cenne wnioski na przyszłość” – stwierdził Mark Webber, kierowca teamu Red Bull oraz jeden z dyrektorów organizacji GPDA (Zrzeszenie Kierowców Grand Prix). To co pozostało po samochodzie Kubicy posłuży w celu zwiększenia bezpieczeństwa w Formule 1. Specjaliści badają przebieg wypadku.

Dane z kolizji zarejestrował rodzaj „czarnej skrzynki” montowanej w bolidach F1 za plecami kierowcy, tuż nad zbiornikiem paliwa. Informacje ukryte w urządzeniu zwanym ADR (accident data recorder) w Indianapolis sprawdzał Peter Wright, były inżynier Formuły 1, a obecnie szef Komisji Bezpieczeństwa FIA, wraz z dwoma innymi specjalistami.

Czytaj także:

Kubica jedzie do domu 2007-06-15


Podobne wiadomości:

Kubica jedzie do domu

Kubica jedzie do domu

Aktualności 2007-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.