mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kimball Electronics w Sadach

Kimball Electronics w Sadach

Firma Kimball Electronics Poland należąca do amerykańskiej grupy, będącej producentem systemów elektronicznych m.in. na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, planuje wybudować w Sadach pod Poznaniem nową fabrykę.

Kimball Electronics w Sadach
Kimball Electronics Poland to międzynarodowa firma działająca na rynku wielkoseryjnej produkcji systemów elektronicznych, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego, telekomunikacyjnego i komputerowego. Na całym świecie firma zatrudnia około 10 000 pracowników. Polski oddział zlokalizowany w Poznaniu powstał w 2000 roku.

Do planowanej nowej fabryki w Sadach pod Poznaniem firma zamierza przenieść produkcję z likwidowanych obiektów w Walii i Irlandii oraz z istniejącego zakładu w Poznaniu. W ciągu roku planowana jest budowa fabryki o powierzchni około 12 tys. mkw., w której przy produkcji znajdzie zatrudnienie około 600 osób. W nowym zakładzie produkowana będzie elektronika dla firm z branży motoryzacyjnej, uruchomiona ma być także produkcja elektroniki do urządzeń medycznych. Inwestycja mająca na celu konsolidację produkcji w Europie, będzie kosztować około 70 mln zł. Proces przenoszenia produkcji do Sadów ma potrwać do 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.