mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kimball Electronics w Sadach

Kimball Electronics w Sadach

Firma Kimball Electronics Poland należąca do amerykańskiej grupy, będącej producentem systemów elektronicznych m.in. na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, planuje wybudować w Sadach pod Poznaniem nową fabrykę.

Kimball Electronics w Sadach
Kimball Electronics Poland to międzynarodowa firma działająca na rynku wielkoseryjnej produkcji systemów elektronicznych, głównie dla przemysłu motoryzacyjnego, telekomunikacyjnego i komputerowego. Na całym świecie firma zatrudnia około 10 000 pracowników. Polski oddział zlokalizowany w Poznaniu powstał w 2000 roku.

Do planowanej nowej fabryki w Sadach pod Poznaniem firma zamierza przenieść produkcję z likwidowanych obiektów w Walii i Irlandii oraz z istniejącego zakładu w Poznaniu. W ciągu roku planowana jest budowa fabryki o powierzchni około 12 tys. mkw., w której przy produkcji znajdzie zatrudnienie około 600 osób. W nowym zakładzie produkowana będzie elektronika dla firm z branży motoryzacyjnej, uruchomiona ma być także produkcja elektroniki do urządzeń medycznych. Inwestycja mająca na celu konsolidację produkcji w Europie, będzie kosztować około 70 mln zł. Proces przenoszenia produkcji do Sadów ma potrwać do 2011 roku.

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando