mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kingkan, czyli Iveco w Chinach

Kingkan, czyli Iveco w Chinach

Bezpieczeństwo, komfort, moc, nośność, a także solidność, trwałość i styl. Powyżej wymieniono tylko niektóre z cech Kingkana, nowego wytrzymałego samochodu ciężarowego do zadań przemysłowych, będącego owocem pracy spółki joint venture Iveco Hongyan Commercial Vehicle Co. (SIH), utworzonej przez Iveco, SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) oraz Chongqing Machinery.

Kingkan, czyli Iveco w Chinach
Kingkan został oficjalnie przedstawiony w Teatrze OCT w dniu 26 października br. w Chengdu, Prowincji Syczuan.
Główne cechy nowego pojazdu są zawarte w jego nazwie: na język angielski “Kingkan” można przetłumaczyć jako “król” co oznacza lider, “Kan” natomiast to nazwa bardzo silnego zwierzęcia w jednej z chińskich legend, które symbolizuje ogromną siłę. Dlatego też Kingkan jest wiodącym produktem, cechującym się wytrzymałością i mocą, i tworzącym nową legendę dla firmy.
Na ceremonii wprowadzenia nowego produktu na rynek, która odbyła się w miejscowości Chengdu, byli obecni Pan Xiong Weiming, Dyrektor Generalny SIH,  Pan Xiao Guopu, Wiceprezes SAIC oraz Pan Franco Ciranni, Pierwszy Wiceprezes ds. Działalności Międzynarodowej Iveco. Około 600 osób uczestniczyło w tej jakże pasjonującej imprezie.

“SIH, spółka joint venture Iveco działająca na rynku chińskim oraz nowy Kingkan”  - powiedział Franco Ciranni , Pierwszy Wiceprezes ds. Działalności Międzynarodowej Iveco – “to wynik  solidnej współpracy partnerskiej pomiędzy SAIC Motors a Iveco na przestrzeni ostatnich kilku lat”.

“Kingkan będzie mógł konkurować na rynku krajowym, gdzie wielkość sprzedaży przewyższa dziewięćset tysięcy pojazdów rocznie. Nasz samochód ciężarowy posiada wiele cech i niezawodność, które kwalifikują go do eksploatacji w innych krajach na całym świecie”.
 Tytułem konkluzji Ciranni powiedział “Iveco będzie nadal inwestować w SIH, kładąc duży nacisk na wzrost zarówno wielkości sprzedaży jak i udziału w rynku przy jednoczesnym rozwoju i wprowadzaniu na rynek nowych produktów i technologii”.

Kingkan, nowy samochód ciężarowy do zadań przemysłowych, będący wynikiem ewolucji klasycznych produktów SIH i innowacyjnych technologii, po szeregu rygorystycznych testów stał się solidnym, dynamicznym i nowoczesnym pojazdem, oferującym korzystny stosunek osiągów do ceny. W nawiązaniu do typoszeregu pojazdów Iveco, nowa kabina Kingkana charakteryzuje się przodem w kształcie litery V.

Wprowadzanie Kingkana na rynek jest potwierdzeniem, że produkty spółki joint venture Iveco Hongyan Commercial Vehicle Co. (SIH) są wynikiem połączenia technologicznej doskonałości Iveco osiągniętej w Europie i jakości na rynku chińskim.

Podobne wiadomości:

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Aktualności 2015-07-02

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.