mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kirchhoff: Mniej pracy i mniej pieniędzy

Kirchhoff: Mniej pracy i mniej pieniędzy

W związku z kryzysem w branży motoryzacyjnej, mielecki zakład należący do firmy Kirchhoff Polska musiał ograniczyć tydzień pracy do czterech dni. Wiąże się to również z obniżeniem pensji pracowników. Tym samym spółka chce zapobiec zwolnieniom.

Kirchhoff: Mniej pracy i mniej pieniędzy
Obecna sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym wymusiła zmiany w wielu firmach. W przypadku mieleckiej fabryki Kirchhoffa na razie kryzys przyczynił się tylko do skrócenia tygodnia pracy do czterech dni i do obniżenia płac o około 20 procent. Według dyrektora zakładu Janusza Sobonia, firma chce za wszelką cenę uniknąć zwolnień. Ustalenia z załogą przewidują, że jak tylko przybędzie zamówień, spółka wróci do normalnego trybu produkcji. Zdaniem Sobonia sytuacja na rynku zmienia się bardzo dynamicznie i już widać pierwsze oznaki poprawy. Polepszenie nastrojów w Europie Zachodniej wynika zapewne m.in. z faktu, że w niektórych krajach rządy zdecydowały się na dofinansowanie zakupu nowych samochodów.

Kirchhoff Polska Sp. z o.o. działa w Mielcu na terenie specjalnej strefy ekonomicznej od 1999 roku. Poza tym Kirchhoff posiada także drugą fabrykę w Gliwicach. Przedmiotem działalności mieleckiego zakładu jest produkcja metalowych części do struktur nadwozi samochodowych (tzw. body structural assemblies). Do produkcji wykorzystywane są przede wszystkim technologie tłoczenia blach na zimno oraz zgrzewania i spawania. Większość produkcji trafia na rynki zagraniczne, a głównymi klientami są europejskie zakłady koncernów GM, Suzuki, Ford, VW, Faurecia.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~:/ 2009-02-25

masakra jest na rynku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.